З 8 листопада частину невакцинованих закарпатців відсторонять від роботи без збереження заробітної плати

20.10.2021 16:01 1345 0
З 8 листопада частину невакцинованих закарпатців відсторонять від роботи без збереження заробітної плати

Це стосується співробітників обласної та районних адміністрації, органів виконавчої влади на місцях та закладів освіти. Вакцинація даних категорій співробітників є обов’язковою.

Про нові правила нагадали на брифінгу щодо поточної епідситуації в Закарпатській області, який відбувся 20 жовтня.

Особливу увагу звернули на те, що органи правопорядку починають посилену перевірку достовірності сертифікатів про вакцинацію. За підробку цих документів чинне законодавство передбачає покарання від штрафу до кримінальної відповідальності. Не кажучи вже про те, що псевдовакциновані, які можуть потрапити у лікарню з коронавірусом, підвищать навантаження на медичних працівників, яких у окремих місцевостях України, зокрема в Одесі, для допомоги таким пацієнтам вже бракує.

Як повідомив керівник Департаменту охорони здоров’я Анатолій Пшеничний, наразі кожен десятий пацієнт з 511 осіб, госпіталізованих на Закарпатті з COVID-19, перебуває у палатах інтенсивної терапії. З останніх кожен четвертий-п'ятий – на ШВЛ. Це було нехарактерно для весняної хвилі. Зараз інтенсивної терапії потребує більше пацієнтів, а термін лікування збільшується. Щодня є 5-7 летальних випадків – такі самі показники область мала навесні, коли у лікарнях було приблизно 1000 пацієнтів.

При цьому за минулий тиждень темпи вакцинації, за словами регіональної координаторки вакцинальної кампанії Вікторії Тимчик, знизилися на 34% порівняно із попереднім тижнем. За минулі 7 днів зроблено 12 тисяч щеплень, за попередні – 16 тисяч. Втім, зниження активності пов’язують зі святами і сподіваються, що вона відновиться. Якщо ж спад продовжуватиметься, у жовтні провакцинується значно менше людей порівняно з серпнем і вереснем.

Наразі в області проведено понад 300 тисяч щеплень. Майже 198 тисяч закарпатців отримали одну дозу вакцини, 138 тисяч – дві дози. По області охоплення вакцинацією від COVID-19 складає трохи більше 15% населення, лише 11% щеплено двома дозами. Така кількість є недостатньою.

Із 64 закарпатських територіальних громад  18 досі не досягли 10% охоплення щепленнями. Найменша кількість вакцинованих надалі в Усть-Чорнянській громаді на Тячівщині. Однак і там є позитивна динаміка: в Усть-Чорній вакциновано уже 3% мешканців громади, а не 1%, як було раніше.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...