Від масляних до інфрачервоних: обігрівачі, які допоможуть пережити холод

10.01.2022 12:51 362 0
Від масляних до інфрачервоних: обігрівачі, які допоможуть пережити холод

Щоб не замерзнути в холодну пору року, електричні обігрівачі просто-таки необхідні. Їх вмикають у морозні ночі як додаток до основного опалення, на них покладаються, коли економлять, скручуючи газ до мінімуму, їх ставлять у сторожках, які більше нічим не гріють, і у дитячих кімнатах, щоб температура була комфортною для малечі.

Не всі електрообігрівачі однакові, хоча працюють від тієї самої розетки. Ринок пропонує https://www.itbox.ua/ua/category/Obigrivachi-c7897/ безліч різновидів подібних приладів – розрахованих на менші і більші площі, різних за ціною, дизайном, споживанням електроенергії і принципом роботи. Нагрівання приміщення можна досягти різними способами – і часто воно буде неоднаковим.

Масляний радіатор

Такий прилад можна безпомильно відрізнити за характерною ознакою – якщо його підняти або посунути, відчується, як всередині перетікає рідина. Масляні обігрівачі доволі важкі, тому доведеться докласти певних зусиль, аби їх перемістити. Всередині герметичного металевого корпусу приладу налита спеціальна мінеральна олія і захована електрична спіраль. Спіраль нагріває олію, олія – корпус, а корпус віддає тепло у повітря. Як правило, обігрівач поділений на ребра-секції. Їхня кількість варіюється залежно від розміру пристрою.

Поверхня масляного обігрівача, який працює, гаряча, тож об нього можна обпектися – зате жар сильний, як від пічки. Радіатор довго розігрівається і поступово вистигає. Обігрівачі такого типу підійдуть для приміщень, які потребують постійного нагрівання повітря. Користувачі часто сушать на масляних обігрівачах мокрий одяг, хоча насправді цього робити не рекомендують.

Електроконвектор

І геть категорично заборонено накривати конвекторні обігрівачі. Річ не в тому, що корпус у них не настільки гарячий, аби висушити мокрі шкарпетки, а у тому, що це перешкоджатиме циркуляції повітря. А якраз на неї спирається принцип роботи конвектора. З фізики відомо, що холодне повітря опускається вниз, а гаряче – розширюється і піднімається вгору. Електричний нагрівальний елемент у конвекторі нагріває холодне повітря біля підлоги, яке стає теплим і піднімається вверх, звільняючи місце для нової порції холодного повітря. 

Важать конвектори небагато, тому якщо потрібен портативний обігрівач, дивляться у першу чергу на них. Нагрівальний елемент тут розміщений всередині захисного металевого кожуха, але поверхня кожуха не нагрівається настільки, щоб отримати від неї опік. Існують моделі конвекторів, які встановлюють і на ніжках на підлозі, і вішають на стіну, і навіть приховують усередині підлоги. Їхній вигляд можна підібрати під дизайн кімнати. 

Тепловентилятор 

Звичні всім вентилятори призначені для охолодження приміщень. А якщо поєднати обертання лопатей з нагрівальним елементом, вийде тепловентилятор. Обертання вентилятора сприяє швидшому поширенню тепла, однак створює шум, без якого подібний прилад не може працювати. 

Побутові тепловентилятори за габаритами ще менші, ніж конвектори, і за рахунок пришвидшеної циркуляції повітря нагрівають приміщення за ще коротший термін. Саме у швидкому нагріві холодних приміщень і полягає їхнє призначення, однак у процесі вони споживають немало електрики. На будівельних і промислових об’єктах застосовують теплові пушки – ті самі тепловентилятори, тільки збільшеної потужності і розмірів.

Інфрачервоні промені

Випромінювання інфрачервоних обігрівачів, поширюючись, гріє не повітря, а оточуючі предмети, на які потрапляє, в тому числі підлогу і стіни. Нагрівальними елементами у цих пристроях слугують кварцові трубки або лампи. Потрапляючи у зону дії інфрачервоного обігрівача, людина відчуває тепло, подібне до перебування під яскравим сонцем або біля вогнища. Тим не менш, випромінювання таких пристроїв вважається безпечним для здоров’я саме за умови, що воно не буде спрямоване безпосередньо на людину. Іншими словами, вішати такий обігрівач над диваном чи робочим столом не варто. Зате ІЧ-обігрівачі допустимо використовувати у випадках, коли потрібно нагріти не повітря, а саме предмети – наприклад, на терасі. Ці обігрівачі вважаються одними з найбільш економічних.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!