Вакцинація в Україні нарощує темп: за тиждень роблять мільйон щеплень

27.08.2021 11:35 351 0
Вакцинація в Україні нарощує темп: за тиждень роблять мільйон щеплень

Вакцинація від КОВІД в Україні набирає обертів: за свідченням Віктора Ляшко зараз медики роблять близько мільйона щеплень на тиждень. За останніми даними вакциновано 12,44% населення країни.

Останні новини про темпи вакцинації

Станом на 25 серпня 2021 року, першу щеплення зробили 5 152 290 українців, повністю імунізовано 3 310 320 осіб. Згідно зі статистикою, наведеною МОЗ, за кількістю щеплених осіб лідирує Київ: в столиці повністю вакциновано більше ніж півмільйона мешканців, що складає 17,31%. Найкращі показники серед областей:

  • Київська – 12,21%
  • Полтавська – 12,13%
  • Черкаська – 10,34%
  • Чернігівська – 9,51%
  • Вінницька – 9,11%.

Найгірші показники в Донецькій (3,06%) та Луганській (2,61%) областях. Повільними темпами йде вакцинація в Івано-Франківській (5,44%), Закарпатській (5,79%) та Волинській (5,94%) областях.

Пункти щеплення працюють без вихідних та свят, аби вакцинувати якомога більше громадян України. Лікарі закликають не чекати найкращого моменту, а пройти імунізацію просто зараз. Як повідомляє портал Meta Новини, наразі в Україні використовують такі вакцини: CoronaVac, AstraZeneca, Pfizer, Moderna. Усі затверджені препарати є в доступі для щеплень. Два дні тому Польща відправила до України ще 650 000 доз AstraZeneca.

Віктор Ляшко повідомив про привілеї для вакцинованих українців

На брифінгу у рамках Саміту перших леді та джентльменів, Віктор Ляшко повідомив, що по темпах вакцинації Україна вийшла на задовільні показники: близько мільйона щеплень на тиждень. Проте, міністр вважає, що оберти імунізації можуть та повинні зростати – для цього є всі необхідні умови: вакцина, обладнані пункти та мобільні бригади. Віктор Ляшко закликав свідомих українців масово відвідувати пункти вакцинації бо такий ажіотаж, краще, ніж величезна кількість хворих під час сплеску захворювання.

Віктор Ляшко анонсував можливість встановлення певних привілеїв для вакцинованих громадян: міністр припускає, що особи з сертифікатами вакцинації матимуть змогу відвідувати громадські місця навіть під час локдауну. Уряд буде спиратись на досвід європейських сусідів та США, щоб розробити власний оптимальний план.

В деяких регіонах місцева влада вже заохочує громадян до вакцинації. В Івано-Франківську мер пообіцяв премію педагогам, які зроблять до 31 серпня хоча б перше щеплення. А у Вінниці серед щеплених громадян розіграють по півсотні телевізорів, велосипедів та один автомобіль Тойота.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...