Школярам може знадобитися дві медичні довідки

27.08.2021 07:30 803 0
Школярам може знадобитися дві медичні довідки

Довідка про щеплення знадобиться не всім.

У новому навчальному році учням потрібно буде пройти медогляд, зокрема школяр повинен мати довідку форми № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду" та деяким знадобиться довідка форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень".

Про це повідомив Центр громадського здоров'я.

Вже за тиждень діти повертаються на навчання у школи і зараз лікарні й поліклініки сповнені охочих пройти медогляд й отримати довідку для відвідування школи. Не купуйте довідку, не домовляйтеся про скорочений огляд - йдеться про здоров’я вашої дитини та можливість обстежитися, - наголошується у повідомленні.

Зазначається, що педіатр або сімейний лікар після огляду дитини видасть довідку форми № 086-1/о. Але за необхідності він може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.

Для першачків потрібно відвідати наступних лікарів та пройти такі аналізи: дитячий хірург, дитячий ортопед-травматолог, дитячий офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показаннями, аналіз крові на гемоглобін та інші аналізи за показаннями.

Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед першим вересня, - йдеться у повідомленні.

У Центрі зазначають, що довідка форми № 063/о містить інформацію про щеплення або ревакцинацію, тому може знадобитися зокрема медичним працівникам медичних закладів. Проте цю довідку можуть попросити принести, якщо учень змінив школу або робить планові або пропущені щеплення.

Якщо дитина була вакцинована відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, їй не будуть проводити вакцинацію або ревакцинацію — відповідно, дані в карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідку приносити не потрібно, - говорять у Центрі громадського здоров'я.

Додається, що медичні огляди школярів є безоплатними.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...