Учасників незаконного джипінгу на Рахівщині встановили: матеріали передали для притягнення до відповідальності
Правоохоронці встановили всіх учасників незаконного джипінгу, які здійснили проїзд позашляховиками через русло річки в Рахівському районі. Як повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький, усі вони є жителями Івано-Франківської та Тернопільської областей.
За його словами, поліцейські задокументували маршрут пересування групи, провели огляди місця події та зібрали необхідні матеріали. Отримані відомості передали до територіальних підрозділів поліції та органів Державної екологічної інспекції за місцем проживання правопорушників для притягнення їх до адміністративної відповідальності шляхом складання відповідних протоколів.
Водночас правоохоронці зазначають, що територія, де стався цей інцидент, не належить до природно-заповідного фонду.
Окремо триває розслідування іншого випадку, коли група осіб на позашляховику заїхала до високогірного озера Герешаска, яке є гідрологічною пам'яткою природи та входить до природно-заповідного фонду. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 252 Кримінального кодексу України.
Наразі у справі тривають необхідні слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення та притягнення винних до відповідальності. Державна екологічна інспекція також проводить розрахунок завданих довкіллю збитків. Їхній розмір стане одним із ключових чинників під час визначення відповідальності.
Крім того, на Закарпатті тривають спільні рейди правоохоронців і контролюючих органів із виявлення інших фактів незаконного джипінгу.
Мирослав Білецький також повідомив, що отримує від жителів області повідомлення, відео та інформацію про інші випадки нищення природи, які сталися раніше. Він наголосив, що кожен такий факт матиме правові наслідки незалежно від того, чи йдеться про місцевих жителів, чи гостей області, та закликав відпочивальників дбайливо ставитися до природи Карпат.
Коментарі - 0