Сланець для покрівлі та декору: королівський матеріал

12.10.2021 22:23 488 0
Сланець для покрівлі та декору: королівський матеріал

Що об’єднує Лувр і Букінгемський палац – окрім того, що один був, а другий лишається королівською резиденцією? Природний сланець у якості покриття.

Як покрівельний та оздоблювальний матеріал сланець використовується у країнах Європи вже не одне століття. При тривалому терміні експлуатації, міцності та естетичній довершеності ця порода легко піддається обробці.

З морського дна – до будинку

Утворився сланець у місцях, де мільйони років до того було морське або океанічне дно. Шари різних мінералів під тиском води і розташованих вище порід  спресовувалися і сформували камінь, схожий на слоєне тісто. Цей процес відбувається у океані і досі. Відмінна риса сланцевих плит – їх можна без значних зусиль розколоти вздовж на рівні пластини. Саме ці пластини з незапам’ятних часів використовували у будівництві. В європейській архітектурі вони були присутні ще за часів Римської імперії, а у XII столітті в Німеччині сланець почали масово добувати у кар’єрах. Невдовзі його знайшли і оцінили в інших країнах – Франції, Англії, Ірландії. Цим матеріалом покривали замки і палаци, оскільки він мав привабливий вигляд і дозволяв втілювати найвибагливіші форми дахів. Як покрівельний матеріал сланець цінний ще й тим, що не має внутрішніх пор і не пропускає воду – з’явившись під її тиском, він пристосувався дуже добре їй опиратися. За це, а також за широку палітру кольорів, набув поширення також сланець для фасаду, яким облицьовують будинки та огорожы і дотепер. Камінь можна побачити також у інтер’єрах ванних.

Деякі сланці здатні прислужитися потребам енергетики – це горючі речовини, які можна обробити методом холодної перегонки. Проте так роблять з молодими, ще не сформованими породами, які для будівництва не годяться. До речі, у різних родовищах сланцю склад порід та їхні властивості також будуть різними.

  • До складу сланцю можуть входити різні мінерали, такі як кварц, серпентин, хлорит, альбіт, польові шпати. Камінь з більшим вмістом кварцу міцніший.
  • Кольорова гама обширна – бувають жовті, коричневі, фіолетові, зелені і червоні типи каменю.
  • У більшості випадків після обробки поверхня залишається матовою.
  • Механічні властивості і стійкість до пошкоджень залежать від родовища і технічних параметрів.

Переваги і обмеження

Наявність безлічі різновидів сланців призводить до плутанини. Тому недобросовісні продавці під виглядом міцних і якісних порід можуть збувати дешевий поверхневий матеріал. Такий продукт підходить для перегонки і виробництва сланцевого газу, але не для будівельних робіт і декоративного оздоблення. Сланець-пластушка застосовується в енергетиці і не має цінності для декоративної обробки. Покрівельний тип міцніший та структурований у рівні пластини. Ще два типу матеріалу формуються на більшій глибині і наділені оптимальною міцністю, але коштують дорожче через складність видобутку.

З позитивних аспектів використання сланцю для фасаду або покрівлі можна зауважити такі:

  • Незвичний зовнішній вигляд, який не повторює жоден інший мінерал.
  • Розшарована текстура, яка дає більше можливостей для обробки.
  • Темні матові відтінки, що відкривають простір для дизайнерської уяви.
  • Підходить для застосування як у інтер’єрі, так і в екстер’єрі.
  • Повна екологічна чистота.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!