Ще одна фейкова "Дія": 15-річний підліток створив і розповсюджував копію державного додатку (ФОТО)

22.11.2021 16:08 1430 0
Ще одна фейкова "Дія": 15-річний підліток створив і розповсюджував копію державного додатку (ФОТО)

Кіберполіція викрила 15-річного “комп'ютерного генія” з Миколаєва. Хлопець створив застосунок, який повністю копіював дизайн “Дії”, і обіцяв можливість виготовити у ньому будь-який документ, від ID-картки до COVID-сертифіката.

За повідомленням Національної поліції, попередньо з'ясовано, що до хлопця звернулося близько 30 клієнтів, які встигли купити фальшиву “Дію”. Наразі їх особи встановлюють.

Фейковий застосунок, який повністю ззовні копіював мобільний додаток офіційного Єдиного порталу державних послуг “Дія”, юнак створив на базі міжплатформенного середовища розробки мобільних додатків. У фальшивій програмі користувачі мали змогу створити собі будь-який документ із представлених в “Дії”. У них генерувався QR-код, котрий, втім, не зчитувався офіційним застосунком. Зокрема, можна було змінити свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинацію від коронавірусу.

Фейковий додаток хлопець продавав у месенджері за  250 - 650 гривень. Різниця в ціні залежала від функціоналу та дозволених змін у додатку. Після оплати замовнику надсилався архів з програмним забезпеченням, клієнту лише залишалось встановити його на власний смартфон.

Під час обшуку поліцейські знайшли на комп'ютерній техніці та смартфоні юнака вихідні файли фейкової “Дії”, листування з покупцями, відомості про продажі та отримані кошти. Речові докази (комп'ютерну техніку, смартфон, накопичувачі інформації та програмне забезпечення) слідчі вилучили і спрямували на експертизу.

За вказаним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 КК України “Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку”. Стаття передбачає позбавлення волі на строк до 3 років.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...