Що необхідно купити до 1 вересня: чек-лист для школярів та їхніх батьків
Доки діти догулюють останні тижні літа, сподіваючись, що вони тягнутимуться якомога довше, на ринках розкладають прилавки з кольоровим шкільним приладдям – зошити, щоденники, олівці, альбоми, папки.
У цьому різноманітті легко загубитися, тому слід скласти список найнеобхіднішого – і в дорогу.
Рюкзак або ранець
На відміну від рюкзака, ранець має жорсткий каркас. Це найкращий вибір для учнів молодших класів. Поставу збереже ортопедичний ранець, який оптимально розподіляє вагу ноші на спину і плечі. Рюкзак чи ранець повинен щільно прилягати до спини, закінчуватися на рівні поясу, бути зручним і неважким. Рекомендують, щоб його вага у порожньому стані не перевищувала 700 грамів для молодших класів і 1 кілограма – для середніх і старших. Споряджений портфель в ідеалі не має перевищувати 10% від ваги дитини, яка його носить. А дизайн школяр може обирати собі до смаку. Як правило, маленьким дітям подобаються яскраві моделі з героями мультфільмів, старшим – більш стримані.
Щоденник
Крім полів для запису розкладу уроків, домашніх завдань та оцінок, у шкільних щоденниках можна знайти різноманітну корисну інформацію, яка придасться для загального розвитку – цікаві факти, підказки, карти зоряного неба, дорожні знаки, тощо. У 1 класі дітям не ставлять оцінок, проте щоденник доцільно вести вже тоді, щоб записувати розклад уроків та привчати до цього першачка.
Зошити, обкладинки і папка
Першокласникам знадобляться зошити в косу лінійку і клітинку, у середніх і старших класах – у пряму лінійку та клітинку. Товщина зошитів зростає пропорційно до віку учня: якщо у молодших класах достатньо 12-18 аркушів, то в старшій школі 48 і більше аркушів – це норма. Що тонші зошити, то швидше вони будуть списані, тому 12-аркушевих можна брати і 20 штук – все одно вони знадобляться у наступному році. Обкладинки повинні відповідати кількості зошитів. Часто купують обгортки і для підручників – їх продають наборами для певного класу. Протягом року може знадобитися окремо докупляти робочі зошити до підручників.
Пенал
Іноді продаються пенали з наповненням. Вони зручні тим, що у них вже є базовий набір письмових приладів, але переважно вміст купують окремо. Пенал-книжка займає більше місця, проте там всі ручки і олівці певним чином організовані – принаймні, на початку, бо дуже часто з часом резинки рвуться і все перемішується. Пенал-косметичка компактний, однак у ньому буває непросто відразу знайти необхідне. Пеналі-тубус, який відкривається «стоячи», теж не займає багато простору, зате у ньому все на видноті.
Письмове приладдя
Це насамперед простий олівець і ручка. До олівця знадобляться стругалка і гумка. У середніх і старших класах не зайвим буде коректор, щоб виправляти помилки. Перфекціоністи зрадіють ручці «пиши – стирай», яка має на протилежному кінці силіконовий наконечник, що без зусиль стирає чорнило. Але у молодших класах краще брати звичайні кулькові ручки.
Вимірювальні прилади
Будь-якому школяру, навіть наймолодшому, потрібна лінійка (принаймні 15 сантиметрів), а якщо у наступному класі вже вивчатимуть геометрію – то й набір для креслення з трикутниками і транспортиром та готовальня з циркулем.
Для уроків малювання
- Альбом
- Акварельні фарби
- Кольорові олівці
- Пензлик
- Склянка-непроливайка
Старшокласники (крім майбутніх митців) в опитуваннях називають образотворче мистецтво найбільш «зайвим» предметом, але малечі здебільшого подобається малювати. Проте додаткові засоби для творчості – наприклад, більша упаковка олівців – та стаття, на якій часто економлять з самого початку.
На трудове навчання
- Кольоровий папір та картон
- Ножиці
- Клей
- Пластилін
- Папка для праці
Для маленьких дітей інколи беруть спеціальні заокруглені ножиці з пластиковим захистом – вони безпечніші. Папка для праці допоможе скласти все приладдя разом, щоб воно не загубилося. Такі папки зазвичай мають формат А4, як і кольоровий картон та папір. Щодо останніх, вистачить по одному комплекту.
Якщо немає часу ходити та вибирати шкільне приладдя на ринку чи в магазині, у сучасному світі все необхідне можна замовити онлайн на https://happypen.com.ua/uk і лише чекати на доставку. Але краще не затягувати, щоб точно встигнути до 1 вересня.
Коментарі - 0