Шахрайство в "Ощадбанку" на Закарпатті: суд допитав слідчого поліції та працівницю банку в якої нібито викрали картки та справи юроформлення (ФОТО, ВІДЕО)
30.09.2019 14:57
425
1
Ще четверо осіб надали свідчення у справі щодо шахрайства в Міжгірському відділенні «Ощадбанку» під час засідання 5 вересня 2019 року.
Нагадаємо, як повідомляв "ПЕРШИЙ.com.ua" раніше, обвинувачена у справі – екс-медсестра, а у філії фінустанови працівники систематично порушували посадові інструкції. Слід також зазначити, як стало відомо під час попередніх судових засідань, фахівця фінустанови, обвинувачену в підробці документів, банк взяв на поруки, а судять хол-менеджера – екс-медсестру.
Свою вину в інкримінованих злочинах обвинувачена не визнає, а обвинувальний акт, який надійшов до суду 16 липня 2018 року, містить звинувачення щодо вчинення ряду кримінальних правопорушень:
- шахрайство (ч.3 ст. 190);
- незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків , електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення (ст.200);
- викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження (ч.3 ст.357);
- підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ч.4 ст. 358);
- несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку (ч.2 ст. 361);
- несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має доступ до неї (ч.1 ст.362).У результаті згаданих дій 11 клієнтів банку втратили більше ніж 46 тисяч гривень зі своїх карток.
Під час минулого судового засідання, яке відбулося 5 вересня, суд допитав двох потерпілих, працівницю банку та слідчого, який здійснював досудове розслідування.
Вартує уваги той факт, що, за свідченнями допитаної працівниці банку Б., в черговий раз підтвердилась наявність порушень банківськими працівниками Міжгірського відділення «Ощадбанку» .
Так, допитана у якості свідка працівниця банку визнала (після отримання доступу стороною захисту доступу до документів (банківської таємниці), які знаходяться у володінні АТ «Ощадбанк»: журналів провідних економістів про відкриття карткових рахунків, сформованих звітів з банківської системи «Барс» щодо відкриття клієнтами Міжгірського відділення карткового рахунку «Моя картка» той факт, що продукт «Моя картка», як додаткову картку, потерпілим виготовляла вона і ці картки місяцями лежали у неї «на столі», а потім нібито були викрадені , як і частина справ юридичного оформлення, для вчинення шахрайських дій.
Разом із цим, на запитання захисту про те, коли відсилалися розписки про отримання клієнтами «Моєї картки» в обласне управління (картка є миттєва) свідок Б. відповіла, що в день її виготовлення. Втім, як виявилось з її слів, розписки відправлялися в обласне управління фінустанови нібито з підписом клієнтів про отримання картки, а власне картка могла знаходилась на столі у працівниці «невизначений термін». Після, за її версією, ці картки просто були викрадені.
Нагадуємо, Сесія райради: у Берегові прийняли важливі рішення (ВІДЕО)
Читайте також: Сміттєвий колапс на Закарпатті: у мережі показали Виноградівщину “вкриту” побутовими відходами (ВІДЕО)
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
«Ну, ми порушували... Будь-який працівник банку міг взяти справу з оформленою карткою клієнта... », - повідомила суду свідок Б.При цьому, з її слів, продукт "Моя картка" оформлювали клієнтам при відкритті інших карток фінустанови нібито за вказівкою з Києва. На запитання захисту про те, чому дана картка, на відміну від інших банківських карток, виготовлялась без «пін-конверта», а пін-код установлював касир, свідок відповіла, що, цитуємо: «так Київ вирішив».
"Вартує уваги і той факт, що кримінальне провадження відносно працівниці банку Б., яку було допитано судом в якості свідка під час засідання 5 вересня, щодо службового підроблення раніше було закрито постановою слідчого за відсутністю складу злочину", - зазначила у коментарі для сайту "ПЕРШИЙ .com.ua" захисниця обвинуваченої Ірина Лисничка.Слід зауважити і на тому, що під час допиту у залі суду слідчий поліції С., який здійснював досудове розслідування, не зміг надати вичерпні відповіді на жодне запитання захисту, мотивуючи це тим, що йому потрібно «переглянути нотатки». Варто зазначити, що слідчий допитувався стосовно визначенння «процесуального статусу окремих осіб», які зазначені в обвинувальному акті та, на думку сторони захисту, були неналежно визнані органом досудового розслідування потерпілими та представниками потерпілих в порушення ряду статей Кримінально-процесуального кодексу (КПК).Відео допиту згаданого слідчого із зали суду на своєму youtube-каналі опублікував місцевий громадський активіст Едуард Дербак. https://www.youtube.com/watch?v=ctBqFQNz7go&feature=share&fbclid=IwAR0zigUapQvs7_-D_pPThMzjNqh5Qm0rqYYqVOg7UniTLyNtbK_wcLMfWhU
"Річ у тім, що слідчий Міжгірського відділення поліції стосовно трьох потерпілих у даному кримінальному провадженні виніс постанови про залучення законних представників потерпілих в порушення вимог КПК, оскільки до участі в процесуальній дії разом з потерпілим може бути залучений законний представник, якщо потерпілим є неповнолітня особа або особа, визнана в установленому порядку недієздатною чи обмежено дієздатною( стаття 59 КПК України). Втім, жоден з цих потерпілих не є неповнолітнім або особою, що визнана в установленому порядку недієздатною чи обмежено дієздатною. Водночас, вартує уваги і той факт, що ці законні представники, після винесення постанови про залучення їх як законних представників, були допитані слідчим в той же день як свідки! А при проведенні слідчого експерименту зазначені як законні представники-свідки!", - зазначає сторона захисту.Крім того, покази однієї з потерпілих, надані в судовому засіданні, вчергове вказали на низький рівень обізнаності в сфері отримання банківських послуг, що, як і у випадках з іншими потерпілими, тільки посприяло вчиненню шахрайських дій з їхніми банківськими рахунками. Наступне судове засідання призначене на 10:30 годину за к.ч. 03 жовтня 2019 року.
Саша Клімова
Опер
1 жовт. 2019 р., 11:49
Сам банк намутив то хай сам і платить, непрофесіоналізмом працівниці скористались треті особи "професіонали". Загалом треба було вияснити подібну ситуацію в цілому по Банку що допомогло б викрити злодійську схему.
Коментарі - 1