Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Шахрайство в “Ощадбанку” на Закарпатті: обвинувачена – екс-медсестра, а у філії фінустанови працівники систематично порушували посадові інструкції (ФОТО)

Минуле засідання у справі тривало понад п’ять годин - допитували чотирьох свідків.

Нагадаємо, як повідомляв “ПЕРШИЙ.com.ua” раніше, Міжгірським районним судом Закарпатської області розглядається кримінальна справа про обвинувачення колишньої працівниці Ощадбанку, яка, нібито зловживаючи довірою працівників та клієнтів, шляхом обману, умисно, заволоділа грошовими коштами клієнтів банку в сумі  понад 42 тисячі гривень. В даній справі визнано потерпілими 11 осіб.

Так, громадянка  С. обвинувачується у вчиненні таких кримінальних правопорушень:

• шахрайство (ч.3 ст. 190);

• незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків , електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення  (ст.200);

• викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження (ч.3 ст.357);

• підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ч.4 ст. 358);

• несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку (ч.2 ст. 361);

• несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має доступ до неї (ч.1 ст.362). Наслідком вчинення зазначених дій стало те, що ряд клієнтів банку втратили кошти з своїх карток.

25 березня відбулося чергове засідання у даній справі. Впродовж більш ніж 5-ти годин засідання сторони та суд цікавило наступне: «Що входить в коло функціональних обов’язків кожного з працівників банку ?», «Хто мав доступ до електронних систем банку?», «Які можливості надають користувачам  операційні сиcтеми «Барс» та «Кард Мейк?», «Який порядок виготовлення і видачі миттєвих карток ?», « Які можливості  здійснення переказів з картки на картку», «Чи дотримувались вимоги інструкцій працівниками банку?».

Під час засідання було допитано 4-ьох свідків, які з’явилися до суду. 

Слід зазначити, у залі суду було зауважено на тому, що до того, як обвинувачена була прийнята на роботу в фінустанову, вона працювала медичною сестрою. Також стороною захисту було зазначено, що кошти з  рахунку однієї з потерпілих зникли ще до прийняття обвинуваченої на роботу в Ощадбанк.

Ключовим предметом дослідження під час чергового судового розгляду у справі щодо працівниці банку стала «Моя картка» Ощадбанку.

Цікаво, що в ході допиту, зі слів свідків, став зрозумілим той факт, що грошові кошти клієнтів банку з їх пенсійних, соціальних рахунків перераховувалися на продукт згаданої фінустанови «Моя картка», з якої в подальшому знімалися. Водночас, дана картка не є іменною. До того ж ніхто з допитаних потерпілих, за їхніми свідченнями, таку картку в установі “Ощадбанку” не відкривав і не отримував.

Також в засіданні було озвучено й те, що для відкриття карткового рахунку «Моя картка» необхідно мати доступ до операційної системи «Барс», до якої, за свідченнями допитаних працівників банку, обвинувачена доступу не мала, оскільки виконувала обов’язки хол-менеджера, який в основному допомомагає клієнту в користуванні банкоматом та терміналом самообслуговування.

Варто зауважити, що обвинуваченій у даній справі громадянці С., серед іншого, інкримінується незаконне заволодіння такою карткою. Проте, для того, щоб отримати згадану картку, клієнт мав особисто підписати з керуючим банком договір на відкриття карткового рахунку та інші документина виготовлення картки. Разом із цим, в розписці про отримання такої картки ставить свій підпис клієнт, особа, яка видає картку (касир) і особа, яка встановлює ПІН-код.

У зв’язку із цим стороною захисту було зауважено на тому, що в розписках клієнтів про отримання продукту «Моя картка» наявні підписи особи(касира), яка нібито видала картку клієнту та особи, яка встановила ПІН-код.

Слід також відзначити, що запитання сторони захисту стосовно того, як колишня  медична сестра протягом одного місяця роботи в банку могла здійснити несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, проводити  незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, підробляти документи, а також оволодіти користуванням усіма операційними системами банку, так і залишилося риторичним. Єдине, що озвучив один із допитаних в якості свідка працівник фінустанови це, цитуємо його думку: -“Вродився геній!”.

Натомість допитані свідки, які є працівниками банку, засвідчили та підтвердили в залі суду, що під час виконання посадових обов’язків, враховуючи наявність взаємної довіри в колективі та з метою створення більш сприятливих умов для клієнтів, вони систематично на протязі тривалого часу порушували вимоги інструкцій фінустанови, за що їх було притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Разом із цим, враховуючи вищезазначене, цікаво й те, що наразі в суді обвинувачують у ряді злочинів лише одну працівницю банку – колишню медсестру.

Відтак, зважаючи на засвідчене в судовому засіданні, напрошується припущення, про організацію шахрайської схеми під прикриттям «довіри в колективі».

Як і попередні, дане судове засідання вчергове підтвердило, що дана справа є складною і потребує чимало часу для встановлення всіх обставин. А наразі Міжгірський районний суд продовжує розгляд резонансної справи, стосовно якої прес-службою суду, після минулого засідання, було зауважено, що вже стало зрозумілим,  що така людська чеснота як «довіра» – може стати хорошою основою для вчинення шахрайських дій і є неприпустимою при здійсненні операцій з грошовими коштами…

Наступне судове засідання, під час якого заплановано допитати ще 5 свідків, призначене на 17 квітня 2019 року.

Саша Клімова

Нагадуємо, Триває суд у справі шахрайства в Ощадбанку: у Міжгірському райсуді порушують КПК?

Читайте також: Лікарі розповіли про стан здоров’я мукачівця, на якого скоїли жорстокий напад у Росвигові

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...