Триває суд у справі шахрайства в Ощадбанку: у Міжгірському райсуді порушують КПК?

24.03.2019 10:19 275 0
Триває суд у справі шахрайства в Ощадбанку: у Міжгірському райсуді порушують КПК?
У справі визнано потерпілими 11 осіб.  Дії колишньої працівниці банку С. кваліфіковано за ч.3 ст.190, ч.1 ст.200, ч.2 ст.200, ч.3 ст. 357, ч.1 ст.358, ч.3 ст.358, ч.4 ст.358, ч.1 ст.361, ч.2 ст.361 та ч.1 ст.362 КК України. Обвинувачена своєї вини не визнає. Минуле судове засідання у згаданій кримінальній справі відбулося 28 лютого 2019 року. Слід зауважити, що сторона захисту неодноразово заявляла суду клопотання про визначенння «процесуального статусу окремих осіб», які зазначені в обвинувальному акті та, на думку сторони захисту, були  неналежно визнані органом досудового розслідування потерпілими та представниками потерпілих в порушення ряду статей Кримінально-процесуального кодексу (КПК). Свої клопотання захист аргументував тим, що слідчий Міжгірського відділення поліції стосовно трьох потерпілих у даному кримінальному провадженні  виніс постанови про залучення законних представників потерпілих в порушення вимог КПК, оскільки  до участі в процесуальній дії разом з потерпілим може бути залучений законний представник, якщо потерпілим є неповнолітня особа або особа, визнана в установленому порядку недієздатною чи обмежено дієздатною( стаття 59 КПК України). Втім, жоден з цих потерпілих не є неповнолітнім або особою, що  визнана в установленому порядку недієздатною чи обмежено дієздатною.
Водночас, вартує уваги і той факт, що ці законні представники, після винесення постанови про залучення їх як законних представників, були допитані слідчим в той же день як свідки! Проте, як зауважив захист, жодного протоколу допиту в якості потерпілого по цим трьом потерпілим у справі немає, тому  незрозуміло, яким чином було сформульовано обвинувачення.
Приголомшливим є й те, що представники двох зі згаданих потерпілих, що брали участь у досудовому слідстві  по  даному кримінальному провадженню, є працівниками Міжгірського райсуду - помічник судді та секретар судового засідання!  І ,крім цього, є близькими родичами потерпілих. Більше того, вищезгадана секретар судового засідання Міжгірського райсуду, брала участь у даному кримінальному провадженні під час розгляду клопотання про проведення обшуку житла обвинуваченої та під час розгляду клопотання про надання дозволу на розкриття банківської таємниці й тимчасовий доступ до документів та інформації, а також під час розгляду клопотання про арешт тимчасово вилученого майна. За таких обставин, а також у зв'язку з тим, що вона є рідною сестрою потерпілого, відповідно до КПК, секретар судового засідання зобов’язана була заявити самовідвід ( стаття 79-80 КПК України).
Вартує уваги й те, що згадані особи на судове засідання, на якому «визначався їх статус, як представників потерпілих» вчергове так і не з’явилися,  а власне потерпілі, яких представляли працівники суду, вже уклали угоду  про представлення їх інтересів з міжгірським адвокатом, який  ще до початку судового засідання заявив письмове клопотання про відкладення для ознайомлення з матеріалами справи. Крім того, під час минулого судового засідання , залучений слідчим  законний представник потерпілого( в порушення статті 59 КПК), був визнаний судом Потерпілим без його письмової згоди. Разом із цим, слід зазначити, що КПК чітко зазначає, що суд має право визнати особу потерпілою лише за її письмовою згодою, а за відсутності такої згоди особа, в разі необхідності, може бути залучена до кримінального провадження як свідок.( п.7 статті 55 КПК)
Наступне судове засідання у даній справі відбудеться у понеділок, 25 березня.

Теги: Поліція
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!