Родичі не віддали хвору до лікарні: на Закарпатті медики марно пройшли 5 км засніженим лісом, щоб дістатися до хворої (ФОТО)

21.12.2021 14:05 3687 0
Родичі не віддали хвору до лікарні: на Закарпатті медики марно пройшли 5 км засніженим лісом, щоб дістатися до хворої (ФОТО)

Подія трапилася у селі Руський Мочар, що на Ужгородщині. Медики поспішали на допомогу до 80-річної бабусі та, на жаль, їхні зусилля виявилися майже марними, адже рідні відмовилися від госпіталізації хворої.

Про це Суспільному розповіла начальниця відділу зв'язків з громадськістю та пресою Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги Олена Суханова.

За її словами, до "швидкої" зателефонували родичі бабусі. "Жінка, яка телефонувала, пояснила, що бабуся почувається дуже погано, а зв’язатися із сімейним лікарем не має можливості". Тому на місце виїхали медики швидкої", — розповіла речниця.

Дорогу замело снігом і автомобіль "швидкої" зупинився за 5 км від села. Щоб дістатися до пацієнтки медики викликали ДСНС. .Оцінивши ситуацію як загрожуючу для життя пацієнтки, медики взяли дефібрилятор, електрокардіограф, ліки та кейс з медичним устаткуванням, побігли через засніжений ліс.

На місці медики з'ясували, що у пацієнтки вже кілька днів тримається висока температура – 38,6.

"Після огляду пацієнтки лікар наполягала на її госпіталізації та дообстеження в медзакладі. до будинку хворої на той мотент дісталися і рятувальники своїм високопрохідними авто, щоб транспортувати хвору. Однак, рідні та жінка відмовилися від госпіталізації. На запитання – що робитимуть у цій хащі, якщо ж у бабусі різко погіршиться стан, відповіли – що знову викличуть "швидку" — розповіла Суханова.

У 2021 році за 11 місяців до екстреної медичної допомоги на Закарпатті надійшло 100 225 звернень пацієнтів за допомогою. "З початку року на пульті "швидкої" прийняли 241 702 виклики, здійснили понад 136 тисяч виїздів. З них, 27,51% — непрофільні. Деякі пацієнти викликають екстрену меддопомогу по 3-5 разів на добу, відмовляючись від госпіталізації.", — додала Олена Суханова.

Відомо, що в Україні за необґрунтований виклик екстреної медичної допомоги передбачений штраф від 850 грн до 3,4 тис. грн.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...