Після прийому антибіотика 67-річна жінка на Тячівщині ледь не задихнулася: медики врятували її від анафілаксії
На Тячівщині медики екстреної допомоги врятували 67-річну жінку, у якої після прийому антибіотика виникла тяжка алергічна реакція. Стан пацієнтки ускладнився набряком обличчя та дихальних шляхів, а також сильною задишкою.
Як повідомили в екстреній медичній допомозі Закарпаття, жінка самостійно прийняла препарат через біль у горлі. Згодом у неї почали з’являтися ознаки анафілактичного шоку — небезпечної для життя алергічної реакції, яка може розвиватися дуже швидко.
На виклик прибула бригада №1412. Медики надали жінці необхідну невідкладну допомогу та доправили її до Тячівської лікарні, де вона перебуватиме під наглядом фахівців.
Медики наголошують, що анафілаксія може виникнути навіть у людей, які раніше без проблем приймали певні препарати. Її основними ознаками є раптовий набряк обличчя, губ або язика, утруднене дихання, відчуття стискання в горлі, запаморочення та різка слабкість. У разі появи таких симптомів необхідно негайно телефонувати 103 або 112. Якщо людина має призначений автоін’єктор адреналіну, його слід застосувати відповідно до інструкції.
Також фахівці закликають не приймати антибіотики без призначення лікаря, адже біль у горлі не завжди потребує антибактеріального лікування.
Коментарі - 0