Партія на більярді: види і правила гри

03.11.2021 19:02 1107 0
Партія на більярді: види і правила гри

Якщо доведеться потрапити у заклад, де стоїть більярдний стіл, і вас запросять зіграти, вже з розстановки і кольору куль на столі легко визначити, що це – російська піраміда, американський пул чи снукер. Кожен різновид гри на більярді має власні правила.

Об’єднує їх, крім схожого ігрового приладдя, те, що всі вони вимагають концентрації, точності, відшліфованої техніки і стратегічного мислення. Нарешті, більярд – це азарт, сполучений з елегантністю.

Російська піраміда

У цей різновид більярду найчастіше грають на пострадянському просторі. Якщо на більярдному столі бачите комбінацію, де багато пронумерованих куль однакового кольору, і тільки одна (биток) має інший колір, то це і є піраміда. У класичній піраміді стіл має бути в довжину 3600 на 1800 міліметрів, а стандартний діаметр кулі – 68 -70 міліметрів.

Перший удар наноситься по битку, і принаймні одна з куль у піраміді повинна відбитися від 2-х бортів або перетнути центральну лінію. Коли піраміда розбита, можна обирати битком яку завгодно кулю. За зіграну (відправлену в лузу) кулю зараховують кількість очок, яка дорівнює номеру цієї кулі, за винятком No 1 – за неї зараховується 11 очок. Сума очок 15-х прицільних куль дорівнює 130. Переможцем вважається гравець, який набрав 71 очко або більше. Якщо обидва гравці набирають по 70 очок, останню зіграну кулю виставляють на задню позначку і гра триває, доки її не заб'ють або хтось не отримає штрафу. До номеру останньої зіграної кулі додають десять очок, у цьому випадку сума стає 140.

Не можна, щоб биток залишав поверхню столу, або щоб будь-яка куля зачіпала поверхню одягу чи інші сторонні предмети на столі. У подібних випадках на гравців може бути накладений штраф, і суддя поверне на стіл одну з куль, яку вже зіграли.

Американський пул

«Pool» американською англійською означає не тільки басейн, а й більярдну гру. Правила тут дещо складніші, ніж у російському більярді, а ще можна спостерігати багатство яскравих кольорів. На столі є кулі під номерами від 1 до 15. Перші 7 куль – однотонні, від 9 до 15 – смугасті, а куля No8 зазвичай чорна. Гравець, який першим забиває кулю (No8 забивати не можна), отримує кулі цього кольору. Далі кожен гравець повинен забити «свої» кулі –  або однотонні від 1 до 7, або смугасті від 9 до 15. Тільки зігравши всі свої кулі, він отримує право забити кулю No8. Переможцем вважається той, хто зуміє відправити її у лузу.

Снукер

Кулі у снукері різнобарвні, і їхня специфічна розстановка відразу впадає у вічі. Кожна з куль дає різну кількість очок і виставляється на особливу позицію:

• Рожева (6 очок) – на пірамідну позначку

• Синя (5 очок) – на центральну позначку

• Коричнева (4 очка) – посередині лінії балки

• Зелена (3 очка) – у лівому кутку сектора

• Жовта (2 очка) – у правому кутку сектора

• Чорна (7 очок) – на особливу відмітку

• Червоні (1 очко) – 15 штук трикутником з вершиною близько, але не впритул до рожевої кулі.

Матч у снукері складається з кількох фреймів – про їхню кількість домовляються перед грою. Удари мають чітку послідовність – спершу потрібно загнати в лузу «дешеву» червону кулю, після неї – одну з «дорожчих» кольорових. Зіграні кольорові кулі знову виставляються на свої позиції, доки на столі є червоні. Після того, як всі червоні кулі зіграні, гравець має по черзі забити жовту, зелену, коричневу, синю, рожеву та чорну кулі. Биток не повинен потрапляти у лузу, а кий не має торкатися жодної кулі, крім битка. Перемагає той учасник, який набирає більше очок.

Підібрати всі аксесуари і столи для гри у більярд, снукер, пул ви можете на сайті https://tt-billiard.ua/

Читайте також:

Теги: Спорт
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!