На Закарпатті у 5 дітей виявили вірус поліомієліту, одну паралізувало

03.11.2021 17:30 1064 0
На Закарпатті у 5 дітей виявили вірус поліомієліту, одну паралізувало

У п'ятьох дітей на Закарпатті виявили вірус поліомієліту, від якого могла б захистити вакцинація. Усі вони не мали планових щеплень від поліовірусу.

Головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик у коментарі ВВС News Україна повідомила, що мова йде про два різні осередки, де виявили випадки інфікування поліовірусом.

Перший випадок інфікування зафіксували у 12-річної дівчинки з Тячівського району Закарпатської області.

Ще 13 вересня у школярки розвинулися гострі кишкові розлади. За три дні у дитини підскочила температура, 17 вересня до симптомів додався біль у попереку та лихоманка з температурою у 39 градусів. Наступного дня дитина вже не могла встати на ногу.

До обласної дитячої лікарні з підозрою на гострий в'ялий параліч дівчинка потрапила 19 вересня. Там відібрали зразки, їх доправили до референс-лабораторії вірусологічних досліджень Центру громадського здоров'я у Київ.

Результат дослідження - позитивний. Згодом поліовірус І типу (вакциноасоційований) підтвердили у лабораторії у Гельсінкі, розповідає медична директорка Закарпатської обласної дитячої лікарні Магдалина Семеняк.

Біологічні зразки на наявність поліовірусу відібрали й у двох інших дітей з родини занедужалої. Початкові симптоми у вигляді розладів травлення спостерігалися в усіх малюків, проте поліовірус у них не підтвердився.

Мати змінила своє ставлення до щеплень

13 жовтня 12-річну дівчинку з Тячівщини перевели з інфекційного відділення до неврологічного. Рухливість лівої ноги досі не відновилася, дитині важко спиратися на ногу.

Упродовж року школярка проходитиме курси реабілітації: фізпроцедури, масажі, вітамінотерапія. Для відновлення втраченої нейропрохідності знадобиться рік чи півтора активної роботи, пояснює медична директорка Закарпатської обласної дитячої лікарні Магдалина Семеняк.

Змінити своє ставлення до вакцинації мати інфікованої змогла лише після захворювання власної дитини.

Від коментарів жінка утримується. Проте, за словами Магдалини Семеняк, мати все ж дала дозвіл на щеплення від поліовірусу двох інших своїх дітей. Тоді як спочатку була категорично проти.

Випадок інфікування вакциноасоційованим вірусом поліомієліту І типу 12-річної дитини не пов'язаний із розслідуванням випадку паралічу, викликаного поліовірусом у невакцинованої дитини з Рівненської області.

Проте у ході розслідування було виявлено інший осередок - його локалізацію не називатимуть з етичних міркувань, розповідає Вікторія Тимчик.

Поліомієліт

Діти є найбільш уразливими перед поліомієлітом. Хвороба може закінчитися паралічем на все життя

У чотирьох дітей, які мали контакти із інфікованою дитиною з Рівненщини, підтвердили поліовірус ІІ типу.

Проте лікарі не повідомляють подробиць того, як діти із Закарпаття отримали контакт з дитиною з Рівненщини.

За інформацією Вікторії Тимчик, за медичною допомогою батьки дітей не зверталися, наразі вони перебувають вдома під контролем сімейної лікарки та наглядом батьків.

Жодна дитина, так само як і в першому випадку, не мала щеплення від поліомієліту.

Відмінність цього випадку полягає у тому, що від вакцинації батьки відмовляються через релігійні переконання.

Нагадаємо, що у випадку спалаху біля Рівного також дітей не вакцинують через релігійні переконання.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...