Онколог розповів, в якому віці треба починати перевірятися на рак

09.09.2021 07:30 227 0
Онколог розповів, в якому віці треба починати перевірятися на рак

Фахівець нагадав, що онкологія має спадковий характер і починати перевірятися, за його словами, необхідно за 10 років дo настання возрастa, в якому у найближчих родичів був виявлений рак.

«Наприклад, якщо один з ваших батьків помер від раку в 56 років, то варто уважніше стежити за своїм здоров'ям з 46 років», - пояснив Олександр Аллахвердян .

Він зазначив, що найкращим способом знизити ризик онкології є підтримка здорового способу життя. Також потрібно проходити регулярні обстеження - робити флюорографію раз на рік, здавати аналізи крові. Жінкам фахівець порадив відвідувати гінеколога кожні півроку, а також щотижня оглядати молочні залози на наявність утворень.

Шведські фахівці з Каролінського інституту встановили наявність зв'язку між ризиком розвитку раку і групою крові людини.

Вчені проаналізували дані декількох тисяч медичних карт за 25 років і з'ясували, що найменше онкологічним захворюванням піддаються власники другої групи крові. Крім того, дослідження показало, що люди з цією групою частіше ведуть здоровий спосіб життя і відмовляються від шкідливих звичок.

Найбільш уразливими перед онкологічними захворюваннями виявилися люди з першою групою крові.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:

Теги: Медицина
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...