Ноутбуки для вчителів, еМалятко і самообслуговування у ЦНАПах: як просувається діджиталізація на Закарпатті

16.09.2021 16:01 595 0
Ноутбуки для вчителів, еМалятко і самообслуговування у ЦНАПах: як просувається діджиталізація на Закарпатті

Наразі 13 з 19 ЦНАПів Закарпаття приймають цифрові документи, але невдовзі це робитимуть усі. Мережу електронних послуг розширюють, і в 11 пологових будинках області буде запроваджена система еМалятко. До наступного тижня мають бути підписані всі договори, щоб отримати необхідну техніку. 

Також влада обіцяє забезпечити комп’ютерами закарпатських вчителів, що важливо у разі запровадження ковідних обмежень і онлайн-навчання. Сума субвенції становить біля 45 мільйонів гривень. Будуть закуплені близько 2300 ноутбуків, що охопить 30% вчителів на Закарпатті. На субвенцію подали 63 громади. У зв’язку з відсутністю коштів для співфінансування цього не зробила лише Неліпинська громада. Ноутбуки розподілять між опорними школами, у яких навчається більше 250 дітей. Які вчителі їх отримають, вирішать місцеві відділи освіти.

Інша програма, запроваджена Міністерством цифрової трансформації, передбачає до кінця року забезпечити всі соціальні заклади Закарпатті швидкісним інтернетом. На цю субвенцію подали 16 громад, ще 2 громади подаються на субвенцію повторно, і біля 92 закладів підключать до швидкісного інтернету. 

Також всі 64 громади мають бути забезпечені електронним документообігом.

Про це розповіли 16 вересня на брифінгу керівник із розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Мстислав Банік та заступник голови Закарпатської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Пацкан.

Самі громади сприяють підвищенню цифрової грамотності населення. Як повідомляють на офіційній сторінці Мукачівської міськради, в Мукачівському ЦНАПі облаштовано місце для самообслуговування, де кожен відвідувач може навчитися отримувати електронні послуги на порталі Дія і пізніше робити це самостійно. Запуск електронних послуг є важливим для боротьби з корупцією, оскільки відбирає у чиновників можливість вимагати у громадян неправомірну вигоду за свої послуги.

Закарпатці доволі активно користуються електронними послугами. Так, за останні півтора року понад 3000 краян відкрили ФОП через портал «Дія». Для того, щоб зробити це у паперовому варіанті, необхідно заповнити 58 полів. Щоб подати заяву на відкриття ФОП онлайн, потрібно заповнити 10 полів – інші 48 заповнюються завдяки обігу даних між державними реєстрами. За 2,5 секунди людина вже отримує емейл про те, що вона стала підприємцем, і протягом доби її реєструє податкова.

Незабаром у Дії стане доступна нова послуга – розмитнення авто, а до 2023 року 100% державних послуг планують перенести в онлайн.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!