Перший у Західній Україні центр Дія.Бізнес відкрили в Ужгороді (ФОТО)
Сьомий в Україні та перший у західному регіоні центр підтримки підприємництва Дія.Бізнес відкрився 15 вересня в обласному центрі Закарпаття. Тут всі бажаючі зможуть отримати експертні консультації, навчитися підприємництву, організувати бізнес-захід і навіть протестувати власну продукцію.
Дія.Бізнес – проєкт Міністерства цифрової трансформації, спрямований на розвиток малого та середнього підприємництва. Він створений надихати на створення бізнесу в Україні, навчати підприємництву з дитинства та протягом життя. Втілення проєкту стало можливим за підтримки USAID. Ужгородський центр Дія.Бізнес був створений на базі Ужгородського національного університету та за сприяння Закарпатської ОДА і обласної ради. Також створення центру в Ужгороді підтримала компанія Nokia.
У відкритті центру Дія.Бізнес в Ужгороді взяли участь заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан (віддалено), голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, голова обласної ради Олексій Петров, очільник Федерації роботодавців Закарпаття та директор індустріального парку «Соломоново» Володимир Панов і тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.
Як зазначила Валерія Іонан, центр Дія.Бізнес в Ужгороді поки що є найменшим в Україні за площею – 44м2. Але розмір не має абсолютно ніякого значення, якщо йдеться про якість послуг. Заступниця міністра розповіла про сам проєкт «Дія.Бізнес»:
«Проєкт має дві складові частини. Перша – це one stop shop для майбутніх та діючих підприємців, який доступний за посиланням business.diia.gov.ua і на якому розміщена велика кількість продуктів та послуг для тих, хто хоче відкрити власну справу, а також для тих, хто розвиває власний бізнес. Зокрема, на порталі доступно більш ніж 65 безкоштовних консультацій з різних напрямків. Доступні онлайн-школи для підприємців з більш ніж 20 різними програмами. Цього року ми запускаємо ще маркетплейс фінансових продуктів, платформу для інвестування та окрему секцію аналітики українського бізнесу. Друга частина нашого проєкту – це мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес, які відкриваються у кожному місті України за підтримки партнерів. Це локації різного розміру, де підприємці мають можливість безкоштовно отримувати консультації і відвідувати освітні події, а також тестувати продукт перед його виходом на ринок».
Такі центри вже працюють у Харкові, Миколаєві, Одесі, є консультаційний центр у Черкасах центр та підтримки молодіжного підприємництва на базі КНУ ім. Т. Шевченка. Вчора (14 вересня) відкрився центр у Полтаві. До кінця року мають з’явитися ще чотири центри Дія.Бізнес у Тернополі, Кременчуку, Кривому Розі і Бучі. За планом, у найближчі роки такі центри мають відкритись у кожному місті з населенням більше 50 тисяч.
На думку Крістіни Квін, економічні перспективи, можливості займатися тим, що подобається, і створювати власну справу важливі, щоб утримати молодь у будь-якому регіоні: «У цьому місті [Ужгороді] тепер для цього є дві складові: університет, який фокусується на науці і технологіях, та новий центр Дія, який допоможе молодим людям започаткувати справу тут, тому вони не повинні будуть залишати область, щоб здійснити свої мрії».
Раніше за підтримки USAID на Закарпатті були відкриті молодіжні хаби, проведені спільні заходи для молоді зі Сходу і Заходу України, з’явилася платформа Re:OpenZakarpattia.
Представники обласної влади у ході дискусії наголосили на дотаційності Закарпатської області. Директор індустріального парку Соломоново Володимир Панов не згоден з цим і каже, що тут є парадокс, адже у Закарпаття яскрава економічна карта, регіон може похвалитися різноманіттям транснаціональних компаній. Якщо змінити формулу бюджету, вважає він, Закарпаття не буде настільки дотаційним: «Ми маємо говорити не про дотаційність і допомогу, а про можливості, які у нас є. Якщо ми створимо умови і найкращі світові компанії, провідні бренди перенесуть виробництво з Заходу до нас, це буде як острів західної цивілізації: хороша заробітна плата, інновації і технології. Тому ми маємо боротися сьогодні за інвесторів».
Дія.Центр головний роботодавець області вважає позитивним кроком, адже для розвитку потрібні амбіції і віра у себе. Якщо мізки, які ростуть у Україні, працюватимуть не на аутсорсинг, а на місцеві технології, це може бути шанс.
Разом іноземні інвестиції та місцеве підприємництво здатні сформувати жваву та життєздатну економіку регіону.
Коментарі - 0