Навчальний рік, виплата пенсій, тарифи: на які зміни чекати українцям з вересня

30.08.2021 14:00 699 0
Навчальний рік, виплата пенсій, тарифи: на які зміни чекати українцям з вересня

Вже у вересні в Україні очікують низку змін, які давно обговорюють. Видання зібрало інформацію про основні новації та зміни, що очікують на українців від 1 вересня 2021 року. 

Навчальний рік

На початку навчального року – від вересня – школи розпочнуть освітній процес у повноформатному режимі. Але дистанційний чи змішаний формат можливий, якщо буде "жовтий", "помаранчевий" чи "червоний" рівні.

Також, відповідно до вимог Міністерства охорони здоров’я, для роботи шкіл у звичайному форматі, де встановлений "жовтий", "помаранчевий", "червоний" рівень епідемічної небезпеки, необхідно, аби 80% освітян були вакциновані від COVID-19. У такому випадку школа може працювати навіть під час локдауну. Утім, змушувати робити щеплення нікого не будуть.

Як від 1 вересня виплачуватимуть пенсії

Від 1 вересня 2021 року ті, кого не влаштовує доставка пенсій поштою, можуть самостійно обрати один з 44 банків, уповноважених на обслуговування пенсіонерів. Тож тепер пенсіонери вирішують самостійно, як отримувати виплати: через "Укрпошту" або на картку.

Зміна способу виплати пенсії проводиться на підставі заяви одержувача пенсії. Водночас, постановою Кабінету Міністрів України передбачено проведення відбору на конкурсній основі організацій, що надаватимуть послуги доставки пенсій за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України від 1 січня 2023 року.

Тариф на електроенергію у вересні

1 вересня Кабмін залишив тариф на електроенергію без змін на рівні 1,68 гривні за кіловат-годину. Але це буде останній місяць з одним фіксованим тарифом для всього населення. У жовтні ціна електроенергії зменшиться для більшості українців. В експертному середовищі таку зміну тарифу коментують неоднозначно.

Слід очікувати появу іншого тарифу. Таким чином ті, хто:

  • споживають менш як 250 кіловат-годин на місяць, платитимуть за тарифом 1,44 гривні за кіловат-годину.
  • споживають понад 250 кіловат-годин, платитимуть як і раніше 1,68 гривні.

Декларування доходів

Володимир Зеленський підписав закони, які запроваджують податкову амністію для українців. Перший закон дозволяє українцям добровільно задекларувати свої активи, а інший – звільняє від відповідальності.

Так, закон дозволяє українцям від 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року легалізувати свої статки. Узаконити їх можна, сплативши податки – 5% за активи, розміщені в Україні, 9% – за те, що зберігається за кордоном. Не потребують декларування житло, якщо воно єдине, та заощадження менші за 400 тисяч гривень. Також не слід непокоїтись тим, хто отримує зарплати "в білу", тобто вже сплатив податки.

Другий закон дозволяє громадянам уникнути відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства. Уникнути відповідальності зможуть громадяни, які вкажуть активи у декларації та сплатять збір.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...