На Закарпатті активувалися телефонні шахраї: як вберегти себе від аферистів

22.10.2021 22:00 1244 0
На Закарпатті активувалися телефонні шахраї: як вберегти себе від аферистів

Дедалі частіше закарпатці потрапляють на гачок шахраїв, які кожен раз вигадують нові методи, аби вимагати у своїх жертв гроші.

Раніше ми вже писали про онлайн-аферистів, які ледь не обманули ужгородку, через фейковий сайт OLX.

Однак й "старі схеми" не втрачають своєї популярності серед аферистів. мукачівка Марія Голіш розповіла у соцмережі Фейсбук про інцидент, який трапився з нею напередодні.


" Хочу поділитися історією, яка трапилася зі мною і, можливо, для когось вона стане корисною та допоможе врятувати власні кошти.
Не секрет, що останнім часом шахраї активізувалися так, як ніколи. Сьогодні зранку мені телефонують з невідомого номеру (скріншот номеру додаю, зберігайте собі його та ніколи не спілкуйтеся з цими людьми!), піднявши слухавку я чую як зі мною розмовляє жіночка-робот. Почалося все шаблонно «Доброго дня, вас турбує Служба безпеки України, ваша картка під загрозою блокування…». Через кілька хвилин «красивого» тексту до мене надходить пропозиція: «для з‘ясування обставин натисніть «1» або залишайтеся на лінії». Звісно нічого натискати ‼️НЕ ПОТРІБНО‼️. Кілька гудків і зі мною вже розмовляє чоловік, представився він Анатолієм, співробітником СБУ під якимось там порядковим номером. Анатолій запитав мене, коли востаннє я користувалася своєю карткою, очевидно, що такі речі я пам‘ятаю чітко, але відповіла, що не пам‘ятаю. Анатолій попросив все ж докладати зусиль та згадати, коли востаннє користувалася, бо це ніби-то дуже важливо. Вже більш грубим та нахабним тоном я відповіла, що не можу надати цю інформацію, через те, що не можу згадати. Анатолій поставив слухавку. Чесно? Я трохи засмутилася. Анатолій виявився не найкращим їхнім «працівником». Якесь «слабке звено». А де вимагання? Де впертість, наполегливість? Де альтернативні варіанти виманити від мене якусь інформацію? Анатолій, от як так? Я вимагаю продовження банкету!). Та маємо, що маємо", - йдеться в дописі Марії.


Ми зібрали для вас Топ-3 правил протидії шахраям.


 

Правило № 1. Ніколи не надавайте інформацію про свої картки третім особам, навіть якщо вони звертаються до вас нібито від імені банку.


Жоден банк не телефонує й не надсилає повідомлень, щоб попросити клієнтів зазначити номер банківської картки, строк її дії, ПІН-код або CVV2-код картки, а також паролі, що надходять у SMS.

Окрім банкоматів, терміналів самообслуговування та POS-терміналів, запитати ПІН-код вашої картки може тільки система Інтернет-банку. Банк ніколи не просить продиктувати ПІН-код або переслати його в повідомленні куди-небудь!

Якщо ви зателефонували до банку, співробітник може уточнити дівоче прізвище вашої матері або інше кодове слово, проте співробітники банку не телефонують клієнтам для уточнення цієї інформації.

Для отримання переказу на картку за продаж товару необхідно зазначити лише номер картки. Вимоги покупця назвати інші дані (CVV2-код, строк дії картки, баланс чи тип картки) для переказу грошей на вашу картку повинні викликати у вас підозри.
 


Правило № 2. Будьте пильні, якщо вам приходять SMS невідомого авторства з проханням надіслати отриманий код або дивний набір команд на інший номер.


Швидше за все, це шахрайство. Не розголошуйте зміст отриманого вами SMS-повідомлення іншим особам. Також не виконуйте на телефоні операцій, суті яких ви не знаєте. Шахраї можуть обманом змусити вас налаштувати переадресацію викликів та SMS із вашого номера на чужий. Таким чином, адресовані вам SMS або дзвінки від банку будуть надходити шахраям, які зможуть використовувати їх для доступу до ваших рахунків.

Комбінація для переадресації всіх викликів мобільних операторів «Київстар», Vodafone, lifecell: **21*+380ХХХХХХХХХ#

Переадресація SMS у мобільного оператора Vodafone: надішліть SMS із кодом +380ХХХХХХХХХ на номер 3031.

Переадресація SMS у решти мобільних операторів налаштовується в особистому кабінеті.



Правило № 3. Сумнівні розіграші.


Якщо вам надійшло SMS, інформаційне повідомлення, лист тощо про виграш, для отримання якого потрібно терміново сплатити податок, мито або ввести свої персональні дані, – вас намагаються обдурити шахраї.

Щоб уберегти себе від дій шахраїв, зайдіть на офіційний сайт компанії або зверніться в службу підтримки – великі компанії завжди розміщують інформацію про свої акції.

Ніколи не переказуйте грошей до отримання призу й не поспішайте – розрахунок шахраїв будується на неусвідомлених і швидких діях клієнтів.

Нещодавно ми писали про вірусні повідомлення нібито від імені Нової пошти з фейковим розіграшем.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!