Москаль назвав головні пріорітети у розбудові Закарпаття

30.11.2018 12:34 226 0
Москаль назвав головні пріорітети у розбудові Закарпаття
Як повідомляється на сайті голови Закарпатської ОДА, головними пріоритетами у розбудові інфраструктури Закарпаття є ремонт і відновлення автошляхів, відкриття нових пунктів пропуску з країнами ЄС та відновлення роботи Міжнародного аеропорту «Ужгород». Про це під розширеного засідання Ради регіонального розвитку області розповів керівник краю Геннадій Москаль.
"Головними проектами у галузі інфраструктури беззаперечно є дороги, яких за останні три роки в області зроблено стільки, скільки не робилося з моменту здобуття Україною незалежності, побудовані нові сучасні асфальтні заводи, в область прийшли іноземні автодорожні компанії з потужною технікою. Починаючи з минулого року, асфальт прокладають навіть у тих високогірних селах, де його ніколи не було. Прикладом може бути Усть-Чорнянський кущ на Тячівщині, а також Міжгірщина, Воловеччина, інші райони. У 2016-му ми вперше з’єднали автомобільним сполученням Тячівський і Міжгірський райони лісовою дорогою між Німецькою Мокрою та Колочавою. Це значно пожвавило економічне, соціальне і навіть культурне життя в цих двох раніше тупикових селах", - зазначив Генадій Москаль.
Водночас голова облдержадміністрації навів промовистий факт, коли після ремонту доріг на головних туристичних напрямках потік туристів збільшився в кілька разів. Приклад – ремонт дороги до Синевирського озера, до бункера Лінії Арпада, до Долини нарцисів тощо. На початку цього року Закарпатській облдержадміністрації були передані 351 дорога місцевого значення, у тому числі 55 обласних і 296 районних.
"За цей час зроблена титанічна робота – виготовлена проектно-кошторисна документація й проведені експертизи на ремонт 41-ї обласної дороги та 123-х районних. Ще з 2016 року почався капітальний і середній поточний ремонти на головних транспортних артеріях області: «Київ – Чоп», «Мукачево – Рогатин», «Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я», «Іршава – Виноградів», під’їзні шляхи до контрольно-пропускних пунктів на міжнародних трасах. Можливо, ремонт іде не такими темпами, як хотілося б, але відновити за один-два роки дорожнє покриття, яке не ремонтували по 20, 30, а іноді й більше років, неможливо. Наступні три роки робота з поліпшення дорожньої інфраструктури буде продовжена, відбудеться капітальний і середній поточний ремонт як на головних транспортних артеріях, так і на районних дорогах", - йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що крім доріг, в області заплановано реалізувати ще кілька інфраструктурних проектів. Один із них – завершення будівництва першого на Закарпатті сміттєпереробного заводу в с. Яноші на Берегівщині. Із введенням заводу в експлуатацію почнеться довгоочікуване очищення від сміття, яке з кожним паводком ми, так би мовити, експортуємо водним шляхом в Угорщину та Словаччину. Сказано, другий надважливий проект у галузі інфраструктури – це відновлення повноцінної роботи Міжнародного аеропорту «Ужгород». За останні три роки у цьому напрямку зроблена титанічна робота за фінансування переважно обласного бюджету. Аеропорт вперше як слід вичищений від заростів, по периметру встановили сертифіковану огорожу. Крім того, було відновлено злітно-посадкову смугу, відремонтовано службові споруди й оновлено обладнання в них.
"Кілька тижнів тому Украерорух встановив на аеродромі сучасне навігаційне обладнання. На сьогодні виконано понад 80% необхідних робіт, і вже наступного року Ужгород та Закарпаття нарешті отримає регулярне повітряне сполучення з Києвом. Після цього аеропорт зможе приймати повітряні судна зі столиць сусідніх країн Євросоюзу, а в літній період відправляти рейси на популярні туристичні напрямки, зокрема, в Туреччину та Єгипет", - продовжує голова Закарпатської ОДА.
Нагадаємо, що 29 листопада під час свого засідання Рада регіонального розвитку Закарпатської області обговорила ключові позиції перспективного плану розвитку краю на 2019-2021 роки. Читайте також: Знайшовся безвісти зниклий мукачівець

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!