Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Ексклюзив

Перспективний план розвитку на 3 роки представили в Закарпатській ОДА (ФОТО)

Геннадій Москаль прозвітував про особливості регіону та конкретні проекти, які Закарпатська ОДА та органи місцевого самоврядування планують реалізувати у найближчі роки.

Іфраструктура: наступні три роки робота із дорогами буде продовжена, відбудеться капітальний і середній поточний ремонт як на головних транспортних артеріях, так і на районних дорогах. Крім доріг, є ще кілька надважливих проектів у галузі інфраструктури. Один із них – це завершення будівництва першого на Закарпатті сміттєпереробного заводу в с.Яноші на Берегівщині та відновлення повноцінної роботи Міжнародного аеропорту «Ужгород».

Проекти в галузі транскордонного співробітництва: це реалізація проекту з будівництва Берегівської об’їзної дороги, яка з’єднає угорський автобан М3 з трасою міжнародного значення «Чоп – Київ». Крім того, в очікуваннях і відкриття ще одного міжнародного пункту пропуску «Велика Паладь – Нодьгодош» на українсько-угорському кордоні.

Проекти щодо захисту від природних катаклізмів: для запобігання катастрофічних наслідків паводків розроблені проекти з побудови берегоукріплень, які будуть реалізуватися з різних джерел, у тому числі Державного фонду регіонального розвитку, в 2019 – 2021 роках. (Реконструкція дамб річок Тиса і Боржава на ділянці між селами Вари та Бадалово Берегівського району, реконструкція лівобережної захисної дамби річки Тиса між селами Гетеня й Чорнотисово Виноградівського району, відновлення та будівництво протиповеневих споруд на річці Теребля в селах Колочава, Негровець, Синевир Міжгірського району.)

Проекти в галузі медицини: з наступного року на Закарпатті почнеться будівництво 21-ї сучасної амбулаторії в сільській місцевості та перинатальний центр в обласній клінічній лікарні імені Новака.

Проекти в галузі освіти: У 2019 – 2021 роках планується ввести в експлуатацію п’ять закладів дошкільної освіти на 390 місць (у селах Дротинці Виноградівського району, Нижня Апша та Глибокий Потік Тячівського району, Іза та в Яблунівка Хустського району). Крім того, планується відкрити сім закладів загальної середньої освіти на 2 тисячі 328 учнівських місць у Берегівському, Виноградівському, Іршавському, Мукачівському, Рахівському й Тячівському районах.

Проекти в галузі фізичної культури і спорту: вже наступного року буде здано в експлуатацію 20 сучасних спортивних майданчиків. Зараз повним ходом іде реконструкція двох стадіонів – в Ужгороді та Хусті.

Проекти в галузі туризму: наступного року планують завершити реконструкцію єдиного в Європі і одного з двох у світі Музею лісу і сплаву на Чорній ріці в Міжгірському районі. Ще один надважливий проект це відновлення Боржавської вузькоколійки. Проекти в галузі культури: Завершення реконструкція Хустського обласного театру драми й комедії, він запрацює вже наступного року. Пріоритети культури на 2019-2021 роки – це збільшення грантових проектів, паспортизація об’єктів культурної спадщини та створення історико-архітектурного заповідника «Замки Закарпаття».

Вероніка Фреган

Нагадуємо, У сусідній із Закарпаттям області поліцейські зупинили озброєного нетверезого чиновника

Читайте також: Відома вартість новорічних ялинок на Закарпатті: від 45 до 110 гривень (ІНФОГРАФІКА)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...