Магічна сила закарпатської води: гриби-близнюки та яйця з двома жовтками

Усе в парі. Мешканці Копані запевняють, що в селі на Виноградівщині особлива атмосфера і енергетика… а головне – вода, пише закарпатська газета «НЕДІЛЯ».
У невеликому населеному пункті, де проживають менше 4 тисяч людей, є більше 50 пар близнюків. До речі, найбільше в нашій державі. Через це Велика Копаня занесена до Книги рекордів України. Селище не змогло потрапити до Книги рекордів Гіннесса лише тому, що в індійському селі Кандаллур проживають аж 72 пари близнят.
Але на нашій Батьківщині двійнят зачатки з подвійним заплідненням та утворенням плодів зустрічаються на кожному кроці.
Якщо те, що на кожні 50 осіб народжується пара близнюків, можна легко пояснити з точки зору генетики, то інші природні аномалії «обростають», як кажуть, міфами і легендами.
Селяни чудодійну силу приписують криниці.
Наразі вона облагороджена, над нею зведено щось подібне до каплиці, а поруч височіє хрест, біля якого розміщено ікони та квіти. Там є й різні статуетки, пластикові пляшки, одноразові стакани і навіть встановлено скриньку для пожертвувань, зачинену на два металеві замки.

«Нещодавно жінка з Києва приїжджала, стояла там на колінах і довго молилася. Навіть плакала, – каже закарпатській газеті «НЕДІЛЯ» місцева мешканка Марія. – Вода багатьом допомагає пізнати щастя батьківства. А днями чоловік із Житомира криницю шукав, казав, що безплідний, лікарі лише розводять руками. Попив водички, набрав собі ще кілька бідонів і поїхав щасливий. Тепер діточки в нього точно будуть. Головне – вірити. Тоді все здійсниться».Бабуся продає біля криниці дари лісу – гриби та ягоди. Просить її не фотографувати, питає, звідки ми. Зізнається, що гостей біля джерела дуже багато, щодня зупиняються десятки, а то й сотні автомобілів.
«Ми цією водою все поливаємо, – веде вона далі оповідь. – Навіть грядки. Даємо домашнім тваринам пити. У мене кури несуть яйця з двома жовтками. Не всі такі, але кожне друге-третє точно. І корови та кози народжують у Копані по кілька телят і козенят».До розмови долучається і дівчинка, що торгує фруктами.
«У нас на деревах плоди подвійні. А в лісі багато грибів-двійняток. Я навіть сфотографувала деякі», – простягає вона телефон зі світлинами».Справді, на знімках видно білі гриби, які нагадують сіамських близнюків. Скільки років джерелу Чоргів – ніхто не знає. Назву воно отримало від угорського слова «чоргов», що в перекладі на українську означає водоспад. Ще з часів заснування селища цим джерелом користувалися купці та мандрівники. Згідно з дослідженнями науковців вода з джерела Чоргів є найчистішою на території всієї України, більше того, вона чистіша за норму аж у 22 рази. Також у її складі присутні рідкісні хімічні елементи. Саме це, на думку вчених, і пояснює її влив на родючість. Зокрема, у ній вдалося виявити цинк, залізо, марганець, селен, нікель, мідь, хром, молібден, титан, цирконій, ванадій, кальцій, магній, натрій, калій, цинк, кремній, срібло та інші корисні мікроелементи.

«Купіть у мене щось, бо інакше вам не поталанить», – каже баба Марія на прощання.Що ж, беремо дві літрові банки ягід. Хай продавчиня радіє, а ми хоч поїмо апетитних вітамінів. Куштуємо воду. На смак вона приємна, прохолодна і пахне гірською свіжістю. Тож пити її справді варто, тим більше що завдяки силі-силенній корисних для організму компонентів вона фактично є дійсно цілющою. Володимир Закарпатський, Марина Алдон, закарпатська газета "НЕДІЛЯ" - Нагадаємо, Міфічний босий чоловік завітав на “Перший Кабельний” і занурив у світ власного етно-лайфстайлу
Коментарі - 0