Лікарка з Південної Африки розповіла, які симптоми спричиняє штам «Омікрон» (ВІДЕО)

30.11.2021 15:35 2349 0
Лікарка з Південної Африки розповіла, які симптоми спричиняє штам «Омікрон» (ВІДЕО)

Глобальне занепокоєння викликав штам коронавірусу під назвою «Омікрон», який нещодавно виявили у Південній Африці. Від попередніх варіантів вірусу його відрізняє кілька десятків мутацій. Однак лікарі, які стикалися з новим штамом, стверджують, що він спричиняє неважке захворювання.

Доктор Анжеліка Кутзі, голова Південноафриканської медичної асоціації, розповіла BBC, що близько 18 листопада почала помічати пацієнтів з «незвичайними симптомами», не характерними для варіанту «Дельта», який є домінантним штамом коронавірусу у світі.

«Це почалося з чоловіка віком приблизно 33 роки… Він сказав мені, що дуже втомлений останні кілька днів, у нього болить тіло і трохи болить голова», – сказала лікарка. 

У пацієнта було радше «першіння» у горлі, а не біль. Він не втрачав нюху чи смаку. Тест на коронавірус у чоловіка і членів його сім’ї виявився позитивним. Згодом доктор Кутзі побачила більше пацієнтів з такими ж симптомами, не схожими на «Дельта»-штам. Вона стверджує, що випадки «Омікрона», з якими стикалася вона та її колеги, були «надзвичайно легкими»:

«Те, що ми бачимо клінічно в Південній Африці – і пам’ятайте, що там, де я практикую, епіцентр цього – надзвичайно легке, для нас це легкі випадки… Я розмовляла з іншими моїми колегами, і вони дають ту саму картину».

Водночас багато хто відзначає, що спостереження Кутзі ґрунтуються на дуже невеликій кількості випадків. Щоб визначити, наскільки новий штам небезпечний, зокрема, для вразливих груп населення, знадобиться більше часу. Крім того, дані свідчать, що цей варіант вірусу поширюється в Південній Африці швидше, ніж попередні штами.

Якщо справдилися ранні прогнози, що коронавірус мутує у щось більш заразне, але менш смертоносне – будемо вважати, що нам відносно пощастило. Але поки що ми не можемо бути впевнені.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...