Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Горянська ротонда доби Чехословаччини: унікальні світлини Богуміла Ваврушека

Одним з фотографів, який закохався у Закарпаття з першого спалаху фотоапарату, став чех Богуміл Ваврушек

Закарпаття періоду Чехословаччини відвідували багато зарубіжних фотографів та етнографів, у працях та фотоархівах яких сучасне покоління може побачити пам’ятки архітектури,  мистецтво, побут, ужиткову культуру нашого краю.

Вчитель за професією, Богуміл Варшек захоплювався етнографією, багато подорожував Чехословаччиною у складі дослідницьких груп етнографів.

Богуміл був фотографом- аматором, основна частина його фотоматеріалів припадає на 1915-1929 роки. Фотографії надруковані в журналах Zlatá Praha, Český svět і Světozor, пізніше вже у Празі, Богуміл Ваврушек видає кілька друкованих праць та альбомів з етнографічних подорожей.

Закарпаття також потрапило у об’єктив фотографа, а історичні та культурні пам’ятки – викликали захоплення.

Серед архітектурних пам’яток, які зафіксував та описав Богуміл Ваврушек – Горянська ротонда. Пропонуємо до перегляду унікальні світлини Горянської ротонди з книги-альбому Богуміла Ваврушека «Církevní památky na Podkarpatské Rusi» («Церковні пам’ятки Підкарпатської Русі»), що є в розпорядженні видання «Перший.com.ua».

Книга видана в Празі в 1929 році.

Будівля, яка датується ХІІ-ХІІІ ст.., викликала справжнє професійне захоплення чеського фотографа. Богуміл Ваврушек акцентує на унікальних фресках ХІV ст, виконаних у стилі проторенесансу, які прикрашали ротонду всередині.

Ротонда в Горянах – унікальна романо-готична пам’ятка церковної архітектури Закарпаття зайняла чільне місце в альбомі чеського фотографа.

Нагадаємо, Ужгород долучився до акції одночасного оспівування колядки “Нова радість стала” у 5 країнах Європи (ФОТО, ВІДЕО)

Читайте також: В Ужгороді вдев’яте відбувся фестиваль “Коляди в старому селі” (ФОТО, ВІДЕО)

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...