Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Культура

В Ужгороді вдев’яте відбувся фестиваль “Коляди в старому селі” (ФОТО, ВІДЕО)

Обласний фольклорно-етнографічний фестиваль об'єднав кращі колядницькі гурти з усіх районів Закарпатської області

Відкрили феєричне дійство урочистою  ходою з площі Народної до Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Особливістю ходи стало те, що у різних локаціях колективи із різних районів презентували свою колядку та приєднувалися до загальної урочистої ходи. Така задумка дає можливість жителям Ужгорода почути автентичні колядки та долучитися до святкувань. У заході взяли участь близько 30-ти колядницьких гуртів, тобто кожен район представляли один, а то й два народні колективи. Зустрічали гостей традиційні, уже впізнавані гурти: Рахівський із смт Ясіня, Виноградівський – с. Хижа, Хустський – с. Нижнє селище та інші.

Напередодні свята ми проводимо локальні фестивалі у кожному районі, на яких і обираємо колективи, які представлятимуть район на обласному фестивалі “Коляди в Старому селі”. Відвідувачі музею та гості мають змогу скуштувати закарпатські страви, приготовлені господинями. А святковий стіл накрили у кожній музейній хаті. Адже як колядка має свій колорит, так і народна кухня має свої неповторні страви- зазначає директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту Василь Коцан.

Обласний фестиваль на території музею проводять уже 9-ий рік поспіль. Тут представили мистецтво колядування не тільки українців, але й румунів, словаків та угорців. А давні традиційні колядки поєдналися із новими, ще невідомими піснями. Також на заході представили традиційні народні костюми та речі домашнього вжитку. Учасники фестивалю мали змогу посмакувати різдвяними стравами закарпатської кухні, а також сфотографуватися з колядниками та відвідати ярмарку-продаж виробів народних майстрів Закарпаття.

Основна мета фестивалю – збереження, а відтак і популяризація різдвяних звичаїв та обрядів, що створювали різдвяну атмосферу на початку 20-ого століття.

Тетяна Москаль

Нагадаємо, Колянидцька хода крокує Ужгородом (ВІДЕО)

Читайте також:В Ужгороді упіймали “солодкого” крадія

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...