Холод стукає у вікно: чим швидко і недорого утеплити будинок

13.10.2021 11:46 807 0
Холод стукає у вікно: чим швидко і недорого утеплити будинок

Почувши ціни на газ на європейських біржах, українці схопились за голову. Якщо хтось досі ігнорував утеплення будинку, вважаючи, що це зайве, міг пошкодувати. Як же без великих витрат покращити енергоефективність оселі, коли холоди вже ступили на поріг?

1. Увага на вікна і двері

Через вікна й двері, навіть зачинені, може «втікати» до 30% теплової енергії. У старих будинках іноді можна ще побачити вікна, утеплені пледами, проте це моветон. Більш сучасний і ефективний спосіб зменшити тепловтрати у цих зонах – наклеїти гумову ущільнюючу стрічку. Така процедура вимагає мінімум коштів і зусиль, проте шпарини заповнюються, і з вікна одразу дме значно менше. Особливо актуальний цей спосіб для дерев’яних вікон, які не надто герметичні порівняно з пластиковими, але і для останніх він не зайвий. Такі ж ущільнювачі можна приклеїти на двері. 

Існує спосіб утеплити і віконне скло – термозберігаюча плівка, яку ще називають «третім склом». Вона прозора, теж недорога, і її можна самостійно наклеїти на раму, закривши скло і зменшивши тепловіддачу крізь нього. Якщо є тріщини між рамою і склом, їх необхідно замастити. 

2. Стеля

Стеля «витягує» приблизно 15% тепла. Утеплювати дах має сенс, якщо піддашшя використовується для житла. Якщо ж там звичайне горище, важливо утеплити саме перекриття. Адже тепло піднімається вгору, і якщо є щілини у стелі, будинок швидше охолоджується. Найкраще для цього підійде пінопласт. Варто купити готові пінополістиролові плити – у них оброблені фрезером краї, і з ними буде легко працювати. Утеплювати стелю потрібно саме з боку горища, зсередини цього робити не рекомендують, оскільки у приміщенні сильно зросте вологість і може з’явитися конденсат.

3. Тепла підлога

Підлога забирає 15-20% теплової енергії. Крім системи «тепла підлога», є інші способи зробити її теплішою. Найочевидніший – ворсисті килими або ковролін. Може здаватися, що це надто просто, але якщо пройтися у одних шкарпетках по підлозі з килимом і без нього, різниця стає відчутною. Варто також перевірити, чи немає тріщин між стінами і підлогою, і усунути їх. Якщо ж зайнятися теплоізоляцією підлоги більш капітально, підходящий утеплювач – пінофол. Смуги з пінофола закріплюють скотчем або дрібними цвяхами, закриваючи щілини. Один його край повинен заходити на стіну, інший – лягати на підлогу. Дехто застеляє ним всю підлогу. Він вимагає мінімум місця – в товщину до 10 мм. Проте для кращого ефекту стелити його потрібно під основне покриття підлоги, і як мінімум у два шари. Отож це далеко не найменш трудомісткий спосіб утеплення. Як варіант, можна утеплити підлогу за рахунок теплоізоляції підвального приміщення, яку може забезпечити пінопласт.

4. Стіни

Максимум тепла у будинку – цілих 50% – витікає саме через стіни. Тому до їх утеплення варто підходити серйозно. Підручними матеріалами тут не обійтися, та й власних сил і вмінь може не вистачити. Роботи зі стінами – це те, що краще планувати і робити ще перед початком холодного сезону. Та незалежно від того, яка погода надворі, якісно утеплити фасад будинку допоможуть фахівці спеціалізованих фірм, таких як Ворм Хаус. Для зовнішнього утеплення стін найчастіше застосовують знов-таки пінопласт, а також мінеральну вату. Якщо говорити про останню, найкращий коефіцієнт теплопровідності має щільна базальтова вата, яка випускається у вигляді плит. Ці утеплювачі можна використовувати і разом – у багатошаровій ізоляції. 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!