Документалку закарпатців Бунди "Доктор Ліннер" вже можна подивитись в мережі (ВІДЕО)

03.10.2018 14:28 13 0
Документалку закарпатців Бунди "Доктор Ліннер" вже можна подивитись в мережі (ВІДЕО)

2 жовтня на відеохостинговому сайті YouTube став доступним документальний фільм "Доктор Ліннер" роботи берегівчан Ріти та Саболча Бунди.

Фільм був знятий у змішаній техніці, де в документальну частину (зі спогадів очевидців та дослідників) додані ігрові художні сцени, в яких грали актори Берегівського угорського драматичного театру. В травні цього року актори та автори фільму стали лауреатами 5-го фестивалю «Savaria Film Festival» в Угорщині. На цей конкурс, який вважається одним з найпрестижніших в країні, було висунуто 205 кінострічок та авторів, серед них 26 документальних, 31 короткометражних та 58 студентських фільмів, передає karpatnews. Також повідомляється, що фільму берегівчан дісталася  ІІІ-я премія у спеціальній номінації "Закордонний угорський фільм". Примітно,  що його автори, Ріта та Саболч Бунда, не є професійними режисерами,  просто будучи творчими людьми, вони на відмінно впорались із поставленою перед собою ж задачею. Наприкінці 2017 року фільм був презентований берегівчанам в рамках конференціїз нагоди 130-річчя з дня народження видатного  хірурга та винороба Бертолона Ліннера,  яка пройшла у відкритому залі-атріумі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Цікава історія сталася із пошуком виконавця ролі головного героя фільму.
«Ми довго і на початку безуспішно шукали актора, який міг би зобразити на екрані головного героя стрічки. Але марно... Ніхто з молодих акторів театру не підходив для цієї ролі. Допоміг випадок. Моя дружина Ріта, автор та режисер стрічки, постійно мала при собі портрет Берті-бачі, і наполегливо шукала схожу людину. І кілька наших знайомих сказали, що це просто вилитий Іштван Фабіан з Виноградова. Тоді ми поїхали до Виноградова. Пан Іштван - колишній автомеханік,нині на пенсії, дійсно виявився дуже схожим на доктора Ліннера. На початку він навідріз відмовився зніматися у фільмі. Але згодом його вдалося таки переконати. І все вийшло як ми планували. Щоправда пан Іштван дещо комплексував на початку. Однак це хвилювання не завадило йому дуже гарно зіграти людину, про яку знає не лише Берегово, а й майже все Закарпаття»  - розповідав в одному з інтерв’ю співавтор Саболч Бунда.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=jiQMqblmoBI

Нагадуємо, Москаль просить Кабмін передати Закарпатській ОДА провалені важливі інвестиційні проекти

Читайте також: На Закарпатті по-європейськи боротимуться із домашнім насильством (ФОТО)

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...