На Закарпатті по-європейськи боротимуться із домашнім насильством (ФОТО)

03.10.2018 13:43 14 0
На Закарпатті по-європейськи боротимуться із домашнім насильством (ФОТО)
У Головному управлінні Національної поліції Закарпаття відбувся відбір поліцейських для запуску в області пілотного проекту «Поліна». Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Закарпатській області. Зазначається, що представники Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Департаменту патрульної поліції, а також Департаменту превентивної діяльності провели набір поліцейських у спецпідрозділи поліції області, робота яких спрямована на протидію та запобігання домашньому насильству  
"Сьогодні, 3 жовтня, за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні в приміщенні Головного управління Національної поліції в Закарпатській області була організована співбесіда з дільничними офіцерами поліції та працівниками Управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева. Комісія, в складі координатора проектів ОБСЄ в Україні Тетяни Медун, старшого інспектора з особливих доручень відділу зв’язків з громадськістю Євгена Мамушкіна та начальника відділу координації управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності  Василя Богдана, спілкувалася з поліцейськими на тему запровадження в різних областях України та Закарпатті зокрема проекту «Поліна»", - йдеться у повідомленні. 
  Водночас зазначається, що пілотний проект під назвою «Поліна» — «поліція проти насильства» — стартував минулого року в окремих районах Києва, а згодом і в  містах інших областей України. Проект спрямований на запровадження в дію Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Із введенням нових змін у законодавстві України особи, які скоюють насильство над членами їхніх сімей, нестимуть кримінальну відповідальність. Для виявлення таких правопорушень, їх фіксації  і протидії домашньому насильству створюються спеціальні підрозділи із кількох мобільних груп.   Також повідомляється, що групи оснащені окремими автомобілями, планшетами та відеокамерами і реагують виключно на виклики, що стосуються домашнього насильства. До складу мобільних груп увійдуть відібрані комісією працівники поліції, які проходитимуть спеціальне навчання у Львові або Дніпрі.
"Протягом п’ятиденних спеціальних курсів полісмени не лише засвоять законодавчу базу з протидії насильства, але й зможуть потренуватися на практиці. Йдеться про навчання із спеціалістами в галузі психології та парамедицини. Для курсантів спеціально облаштовані кімнати, в яких за допомогою професійних акторів обігруються  як типові ситуації з сімейними сварками, так і складніші, із можливим застосуванням зброї. Крім того, практиканти навчаться надавати невідкладну медичну допомогу. Після таких ситуативних навчань курсанти разом зі спеціалістами аналізуватимуть порядок та правильність та злагодженість необхідних дій", - інформують правоохоронці.
Крім того, повідомляється, що під час бесіди члени комісії враховували всі аспекти готовності претендентів на виконання вказаної роботи, проте головний акцент робився саме на психологічній готовності поліцейським стати на сторожі прав і захисту жертв насилля. У результаті співбесіди, із 25 претендентів комісія відібрала 10 поліцейських, які на власній практиці під час чергувань стикалися з ситуаціями домашнього насильства, а також виявили бажання спробувати свої сили у реалізації проекту «Поліна». Саме вони утворять мобільну групу в обласному центрі Закарпаття.

Нагадуємо, Поліція Закарпаття в Нижніх воротах затримала злочинця з Рівненщини (ФОТО)

Читайте також: Рятувальні навчання пройшли на стратегічно важливому об’єкті в Закарпатті (ФОТО)

   
Теги: Поліція
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...