COVID-паспорт в ЄС: що це таке та як вплине на українців
Паспорт здоров'я в Україні
Поки в Україні не планують вводити так званого паспорту здоров'я, але вже заявили про готовність це зробити, якщо інші країни світу зроблять те ж саме. Про це розповіла глава Державного агентства розвитку туризму в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".Якщо це буде введено в світі і рекомендовано ВООЗ, це буде введено також і в Україні. Але для цього у світу має бути розуміння, який тест можна вважати доцільним, і за скільки часу його потрібно проводити, але на це поки відповідей немає, і чіткої процедури видачі таких паспортів жодна країна поки не має, – заявляє Мар'яна Олеськів.
COVID-паспорт в ЄС: для туризму
Якщо у Великобританії зосередилися на поверненні британців до роботи, то у Європейському Союзі інша ціль – відновити індустрію туризму. Вперше таку ідею на високому рівні висловили міністри туризму країн-членів. Для Європи це важлива галузь, яка займає особливо значну частку ВВП Італії, Греції, Хорватії та Португалії.Цей паспорт передбачає, що кожен громадянин ЄС, який хоче подорожувати, повинен пройти тест на виявлення вірусу. За словами грецького міністра туризму Харіса Теохаріса, це слід робити в країні, де починаються канікули. Якщо, наприклад, громадянин Німеччини захоче відвідати Грецію, цей тест варто зробити в Німеччині до прибуття в Грецію. Про це повідомляє EURACTIV.com. Поки що це планують зробити лише для країн Шенгенської зони.
Теохаріс також зазначив, що із введенням такого паспорту повинні також відновити роботу наземного, морського та повітряного транспорту загалом по ЄС.
Міністерка туризму Хорватії сподівається, що до кінця травня країни домовляться хоча б про відкриття туристичних потоків у двосторонньому порядку. І додає, що у цьому зацікавлені багато країн. Кожна країна вживає власні заходи для відновлення туризму. Наприклад, Греція планує впускати мандрівників, в яких тест на виявлення антитіл до коронавірусу позитивний, а отже вони мають імунітет, - пише 24. Натомість Франція хоче віддати перевагу місцевим мандрівникам, які залишаються на час відпустки вдома і подорожують поблизу в межах одного дня поїздки.Паспорт здоров’я у Великобританії: для роботи
У Великобританії планують ввести відповідні паспорти вже через місяць, аби британці могли безпечно повернутися до роботи та запустити економіку. Наразі технологічні компанії ведуть переговори з урядом. Про це повідомляє The Guardian. Як це працюватиме?- Людина завантажує додаток, фотографує себе та документ (паспорт, водійське посвідчення). Додаток зіставляє ваше обличчя з фото та документу, аби верифікувати.
- Після цього потрібно пройти тест на наявність антитіл до COVID-19, щоб дізнатися чи перехворів та маєш імунітет.
- При вході на роботу, потрібно відкрити додаток, сфотографуватися, аби обличчя розпізнали і додаток генерує qr-код. Його сканує працівник компанії і дізнається чи людина має імунітет.
- На екрані для працівника на вході з'являється обличчя людини, яка прийшла на роботу та статус (має імунітет чи ні). Жодних інших даних додаток не видає.
Уряду активно допомагає британська фірма Onfido, яка спеціалізується на перевірці особи, використовуючи біометрику обличчя.
Влада вирішила відійти від назви "паспорт імунітету", щоб не давати зайвої певності людям, які вже перехворіли на COVID-19. Критики цього паспорту, серед яких і ВООЗ, зазначають, що перебіг хвороби та імунітет від неї ще не досліджений, а тому створення паспорту, в якому зазначають, що людина має імунітет, лиш створює ілюзію безпеки.Чому ЄС хочуть відновити туризм попри загрозу?
Туризм відіграє важливу економічну роль у державі. Це понад 10% ВВП Євросоюзу та близько 12% всіх робочих місць. Найбільше страждають Іспанія, Італія, Хорватія та Греція, для яких туризм є ключовою галуззю.
У Європі пропонують підтримати авіаперевізників. Замість того, щоб відшкодовувати пасажирам квитки за скасовані через коронавірус рейси, пропонують обміняти їх на квитки з іншою датою або повернути гроші за квиток, але через 12 місяців. Це дозволить авіакомпаніям залишитися на плаву. Про це повідомляє The Sun. Це також стосується українців, які мали квитки на літаки європейських авіакомпаній (Ryanair, WizzAir тощо).
Нагадаємо, Доля заробітчан: за яких умов можна їхати працювати за кордон https://pershij.com.ua/dolia-zarobitchan-za-iakykh-umov-mozhna-ikhaty-pratsiuvaty-za-kordon/
Коментарі - 0