Чаруюча атмосфера Невицького замку: відеоподорож часом (ВІДЕО)
06.08.2018 12:41
226
0
Замок уперше згадується на початку XIV ст. як опорна база місцевого феодального бунту проти королівської влади Карла Роберта Анжу. У XIV ст. замок переходить до володінь роду графів Другетів, які будують на місці дерев'яного замку кам'яний. У 1644 році під час релігійних воєн трансільванський князь Юрій І Ракоці зруйнував замок.
Історія Невицького замку весь час змінювалася. У часи одного з царських правителів (Амадея Фінті) Невицький замок процвітав, у часи інших – на багаторічні камені лилася кров міжусобиць. Під час громадянської війни в Угорщині (1440-ві роки) стало зрозумілим, що замків такого значення в Угорщині більше немає.
Тому його зміцненням зайнялися найкращі воєводи країни, скориставшись сучасними напрацюваннями в галузі озброєння. Гарматні ядра, великі рови, багатогранні галереї, мости і навіть деякі архітектурні хитрощі тих часів формують три захисні лінії оборони. Завдяки таким укріпленням замок вистояв незліченні облоги й бомбардування. Незважаючи на те, що ці стіни чимало побачили, їх міцності й незламному зовнішньому вигляду можуть позаздрити безліч сучасних будівель.
Невицький замок, як екскурсійна точка нашої країни дуже популярний, оскільки таїть у собі пам’ять і дух середньовіччя. Еліптична конструкція чимось нагадує ірландські замки. Він відкривається погляду сучасного туриста з висоти 260 метрів. Чарівна природа гірських Карпат і свіже прозоре повітря посилюють враження від побаченого. В околицях замку не лише дрімучий ліс, а й цивілізована місцевість. З висоти веж відкривається вигляд на село з такою самою назвою, а також на мальовничу долину, якою протікає річка Уж. Видно і відведений від неї канал, і споруджені невеликі гідроелектростанції. Це людське втручання з усього прагне отримати користь. Раніше тут господарювала тільки матінка природа.
Дивовижним шедевром природного мистецтва став і примітний Невицький кам’яний стовп, що символізує чоловіче начало. Споконвіку він був святинею для молодих дівчат і жінок, які мріють здобути справжнє жіноче щастя: зустріти кохання і народити дітей. Освятила цей предмет поклоніння і карпатська природа, дозволивши маленькому деревцю зрости на його вершині. Виходить, чарівний стовп і справді давав життя. Розташований неподалік від нього Невицький замок скоріше за все теж черпав енергію звідти. Свідченням цього є його колосальна природна міць та стійкість до впливу часу.
Крім історичного походження легендарної фортифікації, в народі побутують і легендарні трактування замкового минулого. Походження назви Невицького замку пояснює легенда: він був захисною фортецею для наречених (Невестський замок) з королівських і князівських родин. За іншою легендою, Невицький замок побудувала собі заморська царівна, причому не просто з каменю, а з домішками материнського молока і людської крові. Тому твердиня завжди була надприродно міцною і добре стояла під час будь-яких сутичок. Жорстоку королівну покарав потім виходець з простого народу Іван, який і став замість неї королем. Третя історія, найромантичніша, чіпляє за живе своїм сюжетом. Господар Невицького замку одружився на чужій нареченій, а своєму ворогові пообіцяв у дружини рідну дочку після того, як їй виповниться 16 років. Дівчина, яка не знала про цю домовленість, покохала іншого, а коли рідний батько змусив її виходити заміж за нелюба, викинулася з вікна прямо на камені річки Уж. На цьому місці й постав легендарний Невицький замок-святиня.
Замок та околиці й досі таять у собі безліч “таємниць”, які ще потрібно розгадати. Проте, на жаль, так було раніше… Зараз, у скрутний для нашої держави час, коштів на утримання та відновлення немає. Замок під дією як зовнішніх, так і внутрішніх чинників поступово руйнується.
https://youtu.be/H8axv8PpwYQ
Нагадаємо, На Закарпатті НП на кордоні з Угорщиною: ускладнено перетин кордонів
Також читайте: До Ужгорода завітає виставка в рамках проекту “Образ і слово Кобзаря у вишиванці”
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0