Боксують роми і не тільки: в Мукачеві розпочався турнір з боксу, присвячений шостій річниці клубу «Ром-спорт» (ФОТО)

03.09.2021 17:28 1778 0
Боксують роми і не тільки: в Мукачеві розпочався турнір з боксу, присвячений шостій річниці клубу «Ром-спорт» (ФОТО)

 

 

Позмагатися на турнірі, приуроченому до річниці єдиного в Україні ромського боксерського клубу «Ром-спорт», до Мукачева приїхали 146 бійців з Угорщини, усіх районів Закарпаття та різних областей України – Івано-Франківська, Львова, Самбора, Стрия, Хмельницького, Києва, Білої Церкви, Полтави та Тернополя.

На відкритті турніру 3 вересня були присутні представники Мукачівської міської ради, ромських громадських організацій, зокрема, «Романо лав», та Українсько-угорської фундації регіонального розвитку молоді. 

Головний спеціаліст відділу дошкільної та позашкільної освіти управління освіти, культури, молоді та спорту мукачівської міської ради Володимир Уліганець від імені міського голови Андрія Балоги презентував клубу символічний подарунок – боксерську грушу. У свою чергу, представники клубу вручили організаціям, які його підтримували, подячні грамоти. Турнір проводять за підтримки проводиться за підтримки Федерації боксу міста Мукачева, Мукачівської міської ради, Ради спортивних товариств Мукачева та організації з допомоги дітям-сиротам «Orphan's Promise».

Карл Горват, співзасновник клубу «Ром-спорт», наголошує: це єдиний на всю країну ромський бокс-клуб, причому безкоштовний. Діти не платять взагалі нічого, тому що більшість – з дуже бідних сімей. Але вони можуть досягти висот у спорті:

«Коли ми починали навчати їх, вони дуже розвивалися, і дуже багато з них займали другі чи треті місця на чемпіонаті України, – розповідає пан Горват, –  там ми зав’язали багато знайомств. До нас на турнір приїжджають, бо знають, що ми організовуємо все на найвищому рівні».

Тренує дітей у клубі «Ром-спорт» Йосип Фека, який у юності був абсолютним чемпіон України з боксу серед школярів та відвідував мукачівський боксерський клуб «Рукавичка», у приміщенні якого тепер і проводиться турнір. Втім, мати Йосипа не хотіла, щоб хлопець продовжував боксувати. Зараз він працює на іншій роботі, а вечорами проводить тренування. Пан Горват допоміг йому огранізувати клуб:

«Я давно знав Йосипа, що він займався боксом, ходив на змагання, був чемпіоном України. Він мав бажання мати свій клуб, але не мав фінансової підтримки, щоб це почати. Я запропонував йому, оскільки я голова організації «Orphan's Promise», що ми можемо допомогти йому започаткувати ромський бокс-клуб. Так ми разом заснували «Ром-спорт».

Здається, якщо хлопчиків навчати битися, вони можуть використати це на зло. Та Карл Горват запевняє, що цього не відбувається.

«Все навпаки, тому що дітям, які ходять на бокс, заборонено битися на вулиці. Вони це знають і мають дуже сильний самоконтроль. Якщо ми почуємо, що хтось з них на вулиці когось побив, він уже не зможе ходити в наш клуб».

За словами пана Горвата, ромські діти, які займаються у клубі, не тільки розвиваються фізично – їхній кругозір розширюється, адже вони їздять на змагання, спілкуються з представниками іншої культури, і хочуть ставати такими ж, як вони.

«Це допомагає виховувати нашу молодь і фізично, і духовно, для того, щоб вони були найкращими», – підтверджує Йосип Резеш, керівник Українсько-угорської фундації регіонального розвитку молоді.

Важливо, що турнір змінює думку про закарпатських ромів і в мешканців інших регіонів України. Пан Юрій – тренер команди зі Стрия. Каже – їздить на турнір, який організовує «Ром-спорт», від самого початку, а дізнався про нього від свого товариша з Закарпаття. Місцевих ромів вже не боїться і навіть подружився з ними:

«На одному з перших турнірів ми спали у них у хаті, тут, у Феки, – згадує тренер. – Він запросив, забрав дітей, і ми ночували».

Юні боксери з різних команд знайомляться між собою, одночасно розминаючись. Тут діти  8-16 років. 

У турнірі беруть участь навіть дівчата, однак набагато більше представниць прекрасної половини людства вийшли сьогодні на ринг не для того, щоб битися, а щоб привітати спортсменів ромським національним танцем. 

Хлопців серед бійців – переважна більшість. Бокс – традиційно чоловічий, силовий і конкурентний спорт. Проте суперники на ринзі стверджують, що в житті вони між собою дружні:

«Скільки разів ми стояли в парі, скільки разів він мене побив – я не ображаюся. По-моєму, ображатися, якщо хтось тебе переміг – це дурня», – ділиться спортивною філософією один з учасників, показуючи на свого товариша.

Переможців визначать 4 вересня, коли відбудуться фінальні поєдинки. Але й ті, хто програє, хай не засмучуються – адже наступного року, якщо нічого не завадить, зможуть тут же, в Мукачеві, взяти реванш.

Читайте також:

Теги: Спорт
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!