7 липня на Закарпатті відзначатимуть свято Івана Купала

06.07.2018 21:35 103 0
7 липня на Закарпатті відзначатимуть свято Івана Купала
Свято Івана Купала припадає на 7 липня. Однак відзначати його починають ще напередодні - увечері 6 липня (відразу після заходу сонця). Тривають ж гуляння всю ніч: народ гуляє до самого світанку.
Але чому ж саме ця ніч вважалася такою особливою? Адже наші предки були впевнені, що в цей темний час лісовики, русалки, водяні, будинкові та інші нечисті виходять «на полювання», вода і вогонь набувають магічну силу, а десь зацвітає папороть.
Справа в тому, що раніше ніч на Івана Купала дійсно відрізнялася від всіх інших ночей, так як була найкоротшою в році (спочатку це свято відзначалося в день літнього сонцестояння - 21 червня). Потім же дата святкування кілька разів зміщалася: з приходом християнства свято поєднали з днем ​​народження Іоанна Хрестителя (24 червня), а після переходу на григоріанський календар 24 червня стало 7 липня.
Івана  Купала вважається язичницьким святом. І не випадково. Дійсно, ще у ідолопоклонників в день літнього сонцестояння було прийнято здійснювати ритуали очищення і обмивання. Вважалося, що скупавшись у цей день в якомусь водоймі, можна позбутися від хвороб.
Деякі вважають, що назва «Купала» пов'язана саме з цими обрядами. Але тоді звідки ж взявся «Іван»? Справа в тому, що після прийняття християнства всі язичницькі традиції намагалися будь-що-будь викорінити. І в підсумку вирішили просто замінити свято Купала святом Народження Іоанна (Івана) Хрестителя - пророка, що передбачив пришестя Месії і хрестив Спасителя в водах річки Йордан. Однак змусити людей забути давні обряди так і не вийшло, а от назва змінити вдалося: в народі язичницький і християнський свята «з'єдналися» в один - день Івана Купала.
Тим часом є думка, що назва свята пов'язана виключно з Іоанном Хрестителем, адже на грецькому його ім'я означає «купатель».
Наші предки, як і в будь-яке інше свято уважно стежили в цей день за погодою. Якщо на Іванов день піде дощ, то все літо буде спека і погода буде посушлива.
А ось якщо вночі небо буде щедро всіяне зірками, а вранці природа обдарує рясно росою, то буде хороший урожай огірків, грибів, та й взагалі всіх овочів.
У цей день намагалися уникати зустрічі зі зміями, адже якщо її побачити в це свято, то біди не уникнути і незабаром очікуються сильні втрати.
Після збору трав всі жінки уважно перераховували їх. Якщо набереться дванадцять видів рослин, то в родині обов'язково в прийдешньому році буде весілля.
До речі, саме цього дня молодь танцює купальські танці, стрибає через вогнище, а дівчата плетуть вінки з польових квітів.
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...