5 країн з найбільшою потужністю сонячної енергетики у 2021 році

10.01.2022 19:53 4852 0
5 країн з найбільшою потужністю сонячної енергетики у 2021 році

Світ впроваджує відновлювану енергетику у безпрецедентному темпі, і сонячна енергія є однією з основних. Її потужності зростають на всіх континентах, окрім Антарктиди. 

За даними Міжнародного агентства з відновлюваної енергії, майже 70% потужностей виробництва сонячної енергії у світі припадає на п’ять країн.

1. Китай

254,355 МВт встановленої потужності

147 Вт на душу населення 

35.6% світової частки

Піднебесна є беззаперечним лідером за об’ємами встановлених потужностей сонячної енергетики. У планах керівництва країни – досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року, тож Китай робить кроки у цьому напрямку і розробляє нові проекти. Третина нових сонячних електростанцій на планеті вводиться в експлуатацію у Китаї. Нещодавно тамтешні експерти дійшли висновку, що сонячна енергетика у країні вже досягла паритету цін з вугільною. Проблема в тому, що для вловлювання енергії Сонця за умовами більше підходить малозаселений північний захід країни, тоді як найбільш густонаселеною частиною є південний схід. Енергомережа не дозволяє доставляти значні об’єми електроенергії на настільки велику відстань, і з цим пов’язані обмеження. Але знижувати темпи будівництва СЕС Піднебесна не збирається. У 2022 році в державі планують встановити сонячні електростанції загальною потужністю 130-170 ГВт.

2. США

75,572 МВт встановленої потужності

231 Вт на душу населення 

10.6% світової частки

За останні 10 років щорічний приріст сонячної енергетики у США складав у середньому 42%. У країні запровадили податкові кредити на інвестиції у сонячні батареї. Попри це, у 2020-му на сонячну енергію припадало тільки приблизно 3% всього виробництва електроенергії у США. В адміністрації президента у вересні минулого року опублікували оптимістичний звіт, який показував, що Сполучені Штати можуть отримувати 40% електрики від Сонця до 2035 року. Але для цього потрібно буде щорічно встановлювати десятки гігават нових потужностей. Ресурси є: «зони сонячної енергії» створені в Арізоні, Нью-Мексико, Колорадо, Каліфорнії, Неваді і Юті. Тут також важать територіальні особливості. У Каліфорнії, наприклад, у теплі дні виробництво сонячної енергії настільки перевищує споживання, що оптові ціни на електроенергію можуть ставати від’ємними. Аляска ж таким похвалитись не може.

3. Японія

67,000 МВт встановленої потужності

498 Вт на душу населення 

9.4% світової частки

На відміну від двох попередниць у рейтингу, країна Сонця, що сходить, не має у розпорядженні обширних незаселених та добре освітлених площ, щоб забудовувати їх сонячними панелями. Як же японцям вдалося досягти значного виробництва сонячної енергії? Відповідь – потужності перенесли на воду. Японія – світовий лідер з встановлення плавучих сонячних панелей. Їх розташовують на поверхні внутрішніх озер та водних резервуарів. Станом на 2019 рік 73 зі 100 найбільших плавучих сонячних електростанцій були розташовані у Японії. Найпотужніша така станція у Японії займає 18 гектарів. Також велика частина станцій сконцентрована у західній префектурі Окаяма, де багато сонячних днів – але тут особливості ландшафту такі, що через наземні СЕС трапляються зсуви і страждають рисові поля, на що нарікають сусіди-фермери.

4. Німеччина

53,783 МВт встановленої потужності

593 Вт на душу населення 

7.5% світової частки

Німеччина очолює список лідерів з виробництва сонячної енергії у Європі – не будучи, між іншим, найбільш сонячною країною на континенті. Близько 10% електроенергії, виробленої в Німеччині, вже надходить із СЕС, а всього з відновлюваних джерел походить більше 40% енергії. У 2020-му році це було 45%, у січні-вересні 2021-го – 43%. Однак падіння відбулося через меншу продукцію енергії на ВЕС, у сонячних електростанцій вона, навпаки, зросла. 

Нестабільність виробництва сонячної енергії німці компенсують накопиченням – навіть на звичайних бюргерських будинках 70% сонячних панелей мають акумулятори. Українцям, які спершу почали ставити такі панелі https://abc-solar.com.ua/product-category/products/solnechnye-paneli/solar-panels/ задля заробітку на «зеленому тарифі», варто теж почати думати про збереження енергії – без цього стабільного майбутнього у нас не буде.

5. Індія

39,211 МВт встановленої потужності

32 Вт на душу населення 

5.5% світової частки

В Індії сонячна енергія створює всього 4% від об’єму споживаної електрики, і з розрахунку на кількість населення теж виглядає, що її мало. Однак в Індії розміщене найбільше у світі поле сонячних панелей. Сонячний парк Бхадла займає площу 57 км2, а його потужність становить 2.25 ГВт. Об’єкт розташований в селі Бхадла у Раджастхані, пустельному штаті на півночі Індії. Ясна тепла погода і вільні площі дають країні потенціал для подальшого розвитку сонячної енергетики. У цій галузі Індія переживає майже революцію: з 2014 по 2021 рік потужності СЕС наростили у 15 разів.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!