Відомо на скільки скоротять термін дії "зелених" COVID-сертифікатів

10.01.2022 17:27 603 0
Відомо на скільки скоротять термін дії "зелених" COVID-сертифікатів

В Україні скоротять термін дії "зелених" сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19 до дев’яти місяців. Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич в ефірі “Сніданку з 1+1”.

 

За словами Карчевич, Україна, зменшуючи термін дії документів про вакцинацію, орієнтується на таку саму практику країн ЄС.

"Ми готуємо таке саме рішення (про скорочення терміну дії сертифікатів до дев’яти місяців — ред.) на рівні українського законодавства. Воно буде прийнято орієнтовно на цьому тижні. Термін дії сертифікатів буде скорочено до 270 днів", — розповіла заступниця міністра охорони здоров'я.

Карчевич зазначила, що за ці зміни парламент може проголосувати в перші дні своєї роботи цього року.

 

До слова, з 10 січня в ЄС скорочено терміну дії COVID-сертифікатів з 365 до 270 днів.

21 грудня Єврокомісія схвалила нові правила щодо цифрового COVID-сертифікату у ЄС, які встановлюють обов'язковий період прийняття сертифікатів про вакцинацію у 9 місяців (а саме 270 днів) для подорожей всередині ЄС.

Державам-членам ЄС пропонується узгодити свої правила із цими новими правилами.

"Щоб забезпечити достатній час для технічного впровадження (нових правил - ред.) періоду прийняття та для кампаній ревакцинації держав-членів, ці нові правила мають застосовуватися з 1 лютого 2022 року", - вказали у Єврокомісії.

 

СOVID-сертифікат — це документ у мобільному застосунку “Дія”, який підтверджує статус про вакцинацію проти коронавірусу, негативний результат ПЛР-тесту або те, що людина одужала від хвороби.

ЄС 20 серпня офіційно визнав, що українські сертифікати про вакцинацію проти COVID-19 у додатку “Дія” відповідають європейським.

Сертифікати про вакцинацію є двох видів - "жовті" (одна доза) та "зелені" (повний курс). Також у застосунку "Дія" з'явилася можливість згенерувати COVID-сертифікат про негативний результат ПЛР-тесту. Останній буде чинним 72 години від моменту здавання аналізу.


 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...