Зростання захворюваності вдвічі та школи з 0% щеплень: у ОДА розповіли про нову хвилю COVID-19 на Закарпатті

07.09.2021 18:03 1298 0
Зростання захворюваності вдвічі та школи з 0% щеплень: у ОДА розповіли про нову хвилю COVID-19 на Закарпатті

Як повідомив під час брифінгу 7 вересня очільник департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний, минулого тижня 62 людям діагностували COVID, цього тижня – 121. Також майже вдвічі збільшилася  кількість госпіталізацій у стаціонар.

Минулого тижня була 41 госпіталізація, на цьому – 77. 

«Ці показники є першими дзвіночками, що ми рухаємось не в той бік», – зазначив Пшеничний.

Посилаючись на заяву міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, голова регіонального департаменту охорони здоров’я нагадав, що наступного тижня відбудеться засідання державної комісії ТЕБ та НС, і Україна перейде до «жовтої» зони. 

На Закарпатті, за словами Пшеничного, зараз показники «зеленої» зони, і у порівнянні з іншими регіонами досить прийнятна ситуація. Однак динаміка рухається у бік зростання. Сталося те, про що попереджали: прийде осінь – прийде погіршення епідемічної ситуації.

Водночас вакцинальна кампанія просувається не так швидко, як хотілося б. 

«Не можна сказати, що у нас немає позитивних показників [вакцинації], у нас є позитивні показники, але якщо порівнювати на мапі України, Закарпаття є одне з найгірших за кількістю вакцинованих і за темпами приросту вакцинальної кампанії», – констатував Пшеничний.

Лише 7% закарпатців повністю вакциновані

Як повідомила регіональна координаторка вакцинальної кампанії Вікторія Тимчик, у Закарпатській області здійснили 229 235 щеплень. 138 тис. закарпатців, або понад 11%, отримали першу дозу, дві дози вакцини мають понад 90 тисяч осіб, що становить трохи більше 7% населення області. Цього, визнає Тимчик, недостатньо. Те, що в абсолютних цифрах здається високим показником, у відсотках виглядає мізерним. Тим не менш, прогрес є – у липні темпи вакцинації збільшилися майже у два рази, а за серпень зросли на 19%. 

При цьому, як підкреслила Тимчик, область забезпечена вакцинами у повній мірі. Вакцини Pfizer-Comirnaty, AstraZeneca і Coronavac наявні у кожному пункті щеплення і центрі масової вакцинації. Завершується вакцинація препаратом Moderna, який тепер використовується лише для других доз або у разі, якщо є залишкові дози. 

Є можливість прийти вакцинуватися на 217 пунктів щеплення і 15 центрів вакцинації. В Ужгороді додався новий центр вакцинації – у магазині «Епіцентр» на Бабʼяка, 48. Також з початком навчального року центр вакцинації з ПАДІЮНу перенесли у атріум Закарпатської ОДА.

Департаменту охорони здоров’я відомо про те, що вже трапляються випадки підробляння COVID-сертифікатів, однак ця проблема належить до сфери компетенції правоохоронних органів. До того ж впровадження цифрового документообігу мінімізує можливість циркулювання таких підробок.

Освіта знову онлайн?

Почався освітній процес, і у деяких навчальних закладах Закарпаття за тиждень після виходу з відпустки зуміли вакцинувати 85% працівників. У інших – немає жодного вакцинованого працівника. Це означає, що існує висока ймовірність, що з наступного тижня діти перейдуть на онлайн-навчання. Офлайн-навчання дозволяється, якщо 80% працівників освітнього закладу вакциновані хоча б однією дозою.

Найгіршими за рівнем вакцинації, зокрема серед освітян та медиків, Анатолій Пшеничний назвав Рахівський і Тячівський райони та місто Хуст. У Берегові вакцинується більше, ніж у Виноградові. Добре спрацювала Мукачівська територіальна громада – в середньому в закладах вакциновано більше 80%. У Воловецькій і Міжгірській громаді щеплення отримали майже 70% освітян, у Великодобронській, Косонській та багатьох інших – 65%. Мар’яна Марусинець, директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, згадала про поганий, місцями нульовий рівень вакцинації також у закладах освіти Солотвинської і Неліпинської ОТГ. Однією з причин низьких показників вона вважає тривалу відпустку, у якій перебували працівники освіти.

Марусинець закликає освітян вакцинуватися:

«Дистанційна форма навчання зриває ритм, вносить дисбаланс у систему освіти. Тому я дуже прошу: шановні освітяни, ми свідомі того, що буквально через кілька днів ризики можуть ускладнюватися, захворювання в динаміці. Якщо освітяни будуть провакциновані і матимуть імунітет, ми зможемо довести, що не зриваємо освітній процес».

Дистанційна освіта, на її думку, знижує і економічний приріст, адже батьки змушені залишатися вдома, щоб займатися з учнями. А у невеликих школах проблему з недостатньою вакцинацією працівників можна вирішити буквально за день. 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!