Журналісти незаконно закритих Зеленським медіа зустрілися з французькими сенаторами та поінформували їх про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні

07.09.2021 15:15 2944 0
Журналісти незаконно закритих Зеленським медіа зустрілися з французькими сенаторами та поінформували їх про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні

Колективи медіа, незаконно закритих українською владою в особі президента Володимира Зеленського, зустрілися із секретарем Сенату, віце-президентом Комітету іноземних справ, оборони і збройних сил Жоелем Герріо, а також віце-президентом комісії з конституційного законодавства, законодавства, загального виборчого права, регламенту й загального управління Сенату Франції Наталі Гуле. Під час зустрічі представники ЗМІ поінформували сенаторів про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні.

Журналісти чотирьох опозиційних телеканалів - "Перший Незалежний", "112 Україна", NewsOne і Zik, а також видання "Страна.ua" і "Шарий.net", - нагадали, що влада в особі президента Володимира Зеленського грубо порушила принципи верховенства права, закривши незалежні ЗМІ. 

"Грубо порушивши принцип верховенства права, у позасудовому порядку (через рішення Ради національної безпеки та оборони, хоча позбавлення ЗМІ ліцензій можливе тільки за рішенням суду) українська влада заборонила трансляцію трьох провідних інформаційних телевізійних каналів: "112 Україна", NewsOne і Zik. Звичайним листом заступника голови СБУ, і, знову ж таки, без суду влада злочинно вивела з ефіру телеканал "Перший Незалежний", який об'єднав журналістів трьох закритих каналів, припинивши його мовлення вже за годину після початку трансляції. Також через незаконне запровадження санкцій влада зупинила роботу і загрожує повним знищенням виданням "Страна.uа" і "Шарий.net", - йдеться у відкритому листі журналістів до сенаторів.

 

Представники ЗМІ закликали французьких політиків під час подальших контактів з українською владою дати зрозуміти, що обмеження свободи слова і, зокрема, блокування українських ЗМІ без незалежного судового розгляду серйозно підриває верховенство закону в Україні й тому є неприйнятним для Європейського Союзу.

"Для нас велика честь зустрітися з Вами, щоб висловити свою стурбованість із приводу кричущого нападу на свободу преси в Україні. Ми впевнені, що Ваша зустріч із потерпілими журналістами стане прекрасною демонстрацією послідовної підтримки з боку ЄС у сфері захисту прав і свобод людини. Ми закликаємо Вас під час подальших контактів з українською владою дати зрозуміти, що обмеження свободи слова і, зокрема, блокування наших ЗМІ без незалежного судового розгляду серйозно підриває верховенство закону в Україні й тому є неприйнятним для ЄС. Крім цього, просимо вас публічно відреагувати на ситуацію, яка склалася довкола закритих ЗМІ, та ініціювати обговорення цього питання на засіданнях Сенату Франції", - йдеться в листі.

 

Открытый источник

Українські чиновники перейшли всі межі розумного й продовжують нехтувати українським законодавством та міжнародними нормами, цілеспрямовано знищуючи свободу слова в Україні. Але ми не маємо собі на меті воювати з нинішньою владою. Ми, як журналісти, всього лише хочемо продовжувати працювати і доносити людям правду про те, що відбувається в країні та за її межами. Однак у цьому законному праві нам відмовлено. Тому ми просимо вас відреагувати на цю ситуацію і дати свою оцінку того, що відбувається довкола наших телеканалів. Сподіваємося на вашу підтримку", - резюмують журналісти.

 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...