Зеленський і Путін обговорили зміни до Конституції. Подробиці розмови двох президентів

26.07.2020 20:50 466 0
Зеленський і Путін обговорили зміни до Конституції. Подробиці розмови двох президентів
У неділю ближче до вечора відбулася телефонна розмова президентів України і Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна. За підсумком розмови українська сторона вперше підтвердила, що обговорює питання змін до Конституції в контексті Мінських угод по Донбасу, хоча раніше неодноразово відкидала саму таку можливість. Розмову двох президентів аналізує телеграм-канал "Політика Країни". Головною темою обговорення лідерів країн став початок завтрашнього перемир'я на Донбасі. У звітах про розмову прес-служб обох сторін підкреслюється важливість цього рішення і необхідність його дотримуватися, що ще раз показує, що завтрашньому припинення вогню приділяється особлива увага усіма учасниками процесу. А в іншому акценти зроблені дещо різні. Ось про що йдеться у звіті Кремля: "Володимир Путін охарактеризував прийняту 15 липня Верховною Радою постанову про проведення місцевих виборів у 2020 році як таку, що суперечить Мінським угодами і ставить під загрозу перспективи врегулювання. Крім того, виражена серйозна заклопотаність у зв'язку з недавніми заявами високопоставлених офіційних осіб України про неприйнятність низки положень "Комплексу заходів" і необхідність його перегляду. Президент Росії особливо відзначив, що ще раз озвучена Володимиром Зеленським у ході нинішнього телефонної розмови позиція про безальтернативність мінських домовленостей повинна знайти своє підтвердження в реальних діях київської влади ".

Тобто, виходячи з написаного, можна зробити висновок, що Зе підтвердив вірність Мінським угодами.

А ось що говориться в звіті Офісу президента України. На початку там йдуть традиційні акценти, які зазвичай в таких випадках робить Київ: "президенти обговорили деталі взаємодії в частині розмінування, розведення сил і засобів та відкриття нових КПВВ на лінії зіткнення, діяльності СММ ОБСЄ, а також забезпечення доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до утримуваним особам.

Зеленський торкнувся питання звільнення кримського татарина Руслана Сулейманова в зв'язку з трагічною загибеллю його трирічного сина. Президент України особливо наголосив на необхідності подальших практичних кроків в питанні звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, а також в Російській Федерації ".

А ось далі йдуть сенсаційні подробиці від Офісу президента: "сторони обговорили закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО, який знаходиться на розгляді в політичній підгрупі ТКГ, і закон про децентралізацію, який передбачає зміни до Конституції України", - написала прес-служба Зеленського.

Тобто, вперше за останній час українська сторона підтвердила, що обговорюється питання змін до Конституції. Причому згадується про це саме в повідомленні Банкової, а не Кремля.

"Це може бути цікавий поворот, але подивимося, що буде на практиці. Цілком може бути, що Зеленський заявить, що обговорював з Путіним не внесення до Конституції особливого статусу Донбасу, а свій проект змін до Конституції щодо децентралізації, де ні про яке особливому статусі мова не йде ", - пише телеграм-канал.

ДЖЕРЕЛО

Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Теги: Росія
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...