Завтра закарпатці зустрінуть Благовіщення: що можна, а чого не можна робити в цей день
06.04.2019 20:55
342
0
Благовіщення 2019 — дата, історія, традиції свята Благовіщення відноситься до неперехідних християнських свят, тож святкується в 2019 році, як і щороку, 7 квітня — тобто, рівно за дев’ять місяців до Різдва Христового, яке святкується 7 січня.
Назву свято отримало від «благої вісті»: в цей день, як оповідає Євангеліє, до Діви Марії явився посланий Господом архангел Гавриїл, який приніс їй благу (тобто радісну) звістку: Марії судилося стати Матір’ю Божою, непорочно зачавши від Духа Святого.
Син, якого вона назве Ісусом, спокутує гріхи людства і дарує всім, хто живе, вічне життя. Благовіщення — одне з найбільш важливих і значущих 12 свят, воно шанується в християнському світі поряд з Великоднем, Різдвом та Преображенням. Кольори цього торжества, втім, як і всіх Богородичних свят, — небесно-блакитний та золотий.
У Благовіщення сама природа наче символізує це свято: у блакиті небес сяє золото сонця. За традицією в небеса випускають з кліток білих голубів — як нагадування про Святого Духа, що явився Пречистій Діві.
Білі голуби також є символом чистоти і непорочності Діви Марії і уособлюють благу звістку, принесену їй Архангелом Гавриїлом.
Будинки традиційно прикрашають квітами лілій або їх зображеннями: ці квіти також є символом непорочності.
Благовіщення 2019 — чого не можна робити
- У Благовіщення, як і в будь-яке інше велике церковне свято, не слід займатися важкою чи брудною працею або виконувати домашню роботу.
- У Благовіщення небажано виїжджати з дому (краще відстрочити поїздку), не можна працювати на землі або підрізати дерева. Вважається, що саме в цей день Господь благословляє все зростаюче, і рослини йдуть у ріст і починають зеленіти.
- У Благовіщення не слід позичати щось або давати в борг. За старих часів навіть сусідам в цей день не позичали вогню або солі — вважалося, що це принесе невдачу в справах і сум’яття в сім’ї.
- У це свято, за народними звичаями, «птах гнізда не в’є, дівка косу не плете». Це не говорить про те, що свято потрібно зустрічати неохайною — просто не слід стригти і фарбувати волосся або витрачати час на спорудження складної зачіски.
Благовіщення 2019 — що можна і треба робити
В цей день дуже важливо відвідати церковне богослужіння, особливо дівчатам та жінкам. За народними звичаями, в цей радісний день радіє все живе. У селах виносять вулики на вулицю, а діти випускають на волю птахів. На Благовіщення піст не такий суворий: віруючим дозволено послаблення — можна їсти рибні страви, вживати в їжу оливкову олію і випити трохи вина. В цей день Бог благословляє все живе на Землі, і навіть цілюща сила лікарських рослин подвоюється. Тому збирати трави варто саме на Благовіщення — вони обов’язково допоможуть в боротьбі з недугами. У Благовіщення жінки виконують такий ритуал на щастя в домі: потрібно протягом дня 40 разів назвати чоловіка «милим» — і весь наступний рік в сім’ї буде мир і щастя. Благовіщення в народі називають третім Стрітенням — після свята Стрітення і Сорока мучеників: в цей день зимові холоди остаточно проходять, і весна вступає в повну силу. Є також і прикмети на погоду і врожай:- мороз на Благовіщення — врожай на гриби;
- на Благовіщення дощ — народиться жито;
- на Благовіщення весна зиму поборола;
- вітер, іній і туман — рік буде врожайним;
- гроза на Благовіщення — до теплого літа і врожаю на горіхи.
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0