Закрити "Миротворець", поважати права нацменшин. Про що йдеться в резолюції Європарламенту по Україні
11.02.2021 18:12
274
0
Європарламент закликав Україну захистити права нацменшин і не блокувати видачу пенсій жителям непідконтрольних територій.
У Європейському парламенті була прийнята резолюція щодо виконання Україною умов угоди про асоціацію з Європейським союзом. Проєкт документа ще в листопаді минулого року підготував депутат від групи Європейської народної партії Міхаель Галлер. Резолюцію підтримали три чверті депутатів Європарламенту, більшість з яких голосувало онлайн.
Попри те що депутати ЄП визнали, що угода про асоціацію в цілому виконується, в документі міститься багато критики на адресу України. В основному з приводу корупції, впливу олігархів, дотримання прав меншин. Є навіть окремий пункт щодо скандального сайту "Миротворець".
Про що йдеться в резолюції Європарламенту, аналізує "Країна".
"Олігархи роблять сильний вплив"
У резолюції критикується "широко поширена корупція" в Україні, і відзначається, що країна знаходиться в конституційну кризу, яка загрожує проведенню реформ. В основному, повторюються претензії, які Захід і раніше висловлював на адресу Конституційного суду і його рішень, а також щодо ситуації з НАБУ.
Великий блок пунктів резолюції стосується впливу олігархів на владу.
"Ніяких видимих ефектів в деолігархізації не було досягнуто. Олігархи як і раніше роблять сильний вплив на економіку України й політику, зокрема, володіють ЗМІ та впливають на судову систему і правоохоронну систему. Створення чітких і рівних для всіх правил в економіці та політиці може виявитися ефективним методом де-факто зниження неофіційного впливу невеликої групи найбагатших підприємців на функціонування держави, і тому закликає українську владу прискорити процес деолігархізації ", - йдеться в доповіді.Європейський парламент закликав забезпечити незалежність антикорупційних органів для влади. У цьому контексті депутати нагадали про рішення Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року, яким було скасовано кримінальну відповідальність за неправдиве декларування.
"ЄП занепокоєний результатом рішення від 27 жовтня 2020 року Конституційного суду, який створив правову прогалину в українській боротьбі з корупцією і серйозно ослабивши НАПКА; закликає українську владу діяти якомога швидше, щоб відновити повністю працездатну, ефективну і всеосяжну інституційну архітектуру для боротьби з корупцією, в тому числі в судовій системі, при повному збереженні незалежності останньої від виконавчої та законодавчої влади ".Також ЄП очікує збільшення кількості обвинувальних вироків у справах щодо корупціонерів, зокрема на високому рівні (тобто, треба думати, серед представників нинішньої влади). Крім того, в резолюції наголошується, що в Україні відсутній прогрес у кримінальному провадженні серйозних порушень прав людини, імовірно, скоєних військовослужбовцями українських Збройних сил, а також затримка і недостатній прогрес в розслідуванні злочинів, пов'язаних з Майданом. "Вибори заборонили без обґрунтування" Європарламент також розкритикував заборону на проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей, підконтрольних Україні, в результаті чого права голосу були позбавлені майже півмільйона українців. У резолюції йдеться, що це рішення було прийнято без чіткого обґрунтування військово-цивільними адміністраціями в цих областях.
"Громадянське суспільство розкритикувало рішення не проводити вибори на підконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей без чіткого обґрунтування цього рішення військово-цивільною адміністрацією, яким позбавили виборчих прав близько 475 000 виборців, що проживають в цих громадах".Також Європарламент нагадав Україні про необхідність захищати права людей, що залишилися на непідконтрольних територіях, а також права тимчасово-переміщених осіб. В Європарламенті жалкують, що в Україні налічується близько 1,5 млн ВПЛ, що робить її дев'ятої за величиною країні у світі за кількістю ВПЛ.
"Подальше військовий конфлікт викликав гуманітарну кризу з руйнівними наслідками для 4,4 мільйона осіб, з яких приблизно 1,5 мільйона є внутрішньо переміщеними особами (ВПЛ), тоді як 3,4 мільйона осіб, що живуть на лінії зіткнення вимагає гуманітарної допомоги та захисту; тоді як в результаті атак на суспільну інфраструктуру, місцеве населення стикається з обмеженим доступом до установи охорони здоров'я, школам, водопостачання і каналізації ", - йдеться в резолюції.Важливий момент в резолюції Європарламенту стосується карантинних обмежень. У Європарламенті закликали уряд України забезпечити, щоб будь-які обмежувальні заходи у зв'язку з COVID-19, мали правову основу, і були відповідні цілі захисту здоров'я населення і порятунку життів (на основі наукових рекомендацій), підлягали постійному перегляду і скасовувалися, коли в них більше нема потреби. Також в ЕП закликали Україну захистити вразливі групи. Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0