Закон України про продаж землі 2021 року

08.07.2021 14:26 921 0
Закон України про продаж землі 2021 року

В Україні стартує ринок сільськогосподарських земель. Верховна Рада більшістю в 272 голоси прийняла в другому читанні Закон про продаж земельних ділянок державної та комунальної власності, а також прав оренди на них через електронні аукціони. 

Слід зазначити, що після першої редакції було внесено 776 поправок, які враховані в остаточному варіанті. Набуття ним чинності призначено на 1 липня 2021 року.

У поясненні до законодавчого акту зазначено, що форма проведення аукціонних торгів з продажу землі вже застаріла. Вона вимагає особистої присутності сторін та участі в торгах за допомогою підняття таблички. Нова модель проведення аукціону в електронному вигляді вже підтвердила свою результативність при проведенні продажів об'єктів приватизації, стартова ціна яких в ході торгів зростала багаторазово. З іншого боку, збільшується число учасників за рахунок простого доступу. З огляду на заміни людського фактора автоматичними діями електронної системи підвищується прозорість процедури. До того ж тепер торги будуть проводитися в режимі онлайн. За їх результатами переможець отримує договір купівлі-продажу.

У Законі сказано, що збільшений гарантійний внесок для участі в аукціоні. Тепер він становитиме 30% від стартової ціни лота або, в разі оформлення оренди 30%, від стартового розміру річної орендної плати. У Законі передбачена поетапна земельна реформа. Спочатку землю зможуть купувати виключно громадяни України, територіальні громади та держава. Купівля лімітована 100 га. На закордонних фізосіб положення Закону не поширюється. Рішення про продаж іноземцям може бути прийнято на всеукраїнському референдумі, який ініціює президент.

Купівля землі юридичними особами стане можливою на другому етапі земельної реформи тільки з 1 січня 2024 року. Максимальний ліміт на придбання землі для всіх учасників ринку зросте в 100 разів і складе 10 000 га. Це актуально тільки для тих компаній, учасники і бенефіціарами яких є громадяни України. Придбання землі зарубіжними юр. особами також буде винесено на референдум.

У законі обумовлено, що до 01.01.2030 ціна продажу земельних ділянок с / г угідь, виділених на місцевості власникам земельних паїв, не може бути менше їх нормативної грошової оцінки. Не підлягає продажу земля, розташована на тимчасово окупованих територіях України. Її можна тільки успадкувати.

Матеріал підготувала компанія DOM4M, лідер в галузі проектування одноповерхових будинків

Читайте також:

Теги: ВРУ
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!