Заклеювання камери на ноутбуці не допоможе: вчені розповіли, як точно захиститися від хакерів
Навіть якщо ви закриєте камеру на ноутбуці, хакери однаково зможуть вас побачити. Про це розповіли вчені після проведення детального дослідження. Чи можна захистити себе?
Багато людей заклеюють скотчем чи іншими засобами камери ноутбуків та планшетів, щоб убезпечити себе від потенційного стеження.
Хоча таке побоювання є цілком обґрунтованим і краще все-таки прикрити об'єктив камери, аніж не прикрити його, дослідження показало, що для підглядання хакери можуть використовувати не лише камеру. Ще один елемент, який варто захистити, це давачі освітленості.
Дослідження вчених з МІТ було опубліковане у науковому журналі Science Advances. Воно показало, що прикриття камери не може гарантувати стовідсоткової безпеки. Адже хакери можуть тепер підглядати за користувачем ще й через давачі освітленості, які виробники встановлюють, наприклад, для того, щоб автоматично регулювалась яскравість дисплею. Як таке взагалі можливо і що робити?
В своєму експерименті дослідники використовували планшет фірми Samsung, який був випущений ще 2019 року. Він оснащений давачем освітленості, який, як і в багатьох інших подібних пристроях, розташований поряд із камерою над дисплеєм.
Дослідники прикрили камеру планшета, але попри це хакери однаково могли б їх бачити. Для цього вони використовували комбінацію даних, що були зібрані з датчика освітленості та світла, що генерується самим планшетом. За наявності необхідних інструментів хакери здатні розпізнати розташування руки користувача, за яким вони ведуть спостереження, і визначити, чи людина зараз за ноутбуком (планшетом) та які жести вона робить.
Хоча підглядання за допомогою давача освітленості не таке ефективне, але в руках хакерів воно може стати цінним інструментом. Тому, якщо ви побоюєтесь, варто додатково прикривати і ці давачі. Хоча це і може вплинути на роботу деяких функцій пристрою.
В той же час, вчені звернулися до виробників електронних пристроїв, звернувши їхню увагу на цей недолік. Вони запропонували розміщувати давачі в таких місцях, щоб вони не були звернені безпосередньо на користувача.
Коментарі - 0