Закарпаття очолює рейтинг по ціні сільськогосподарських земель за перший місяць роботи відкритого ринку землі

03.08.2021 16:18 1239 0
Закарпаття очолює рейтинг по ціні сільськогосподарських земель за перший місяць роботи відкритого ринку землі

Близько 3000 угод купівлі-продажу ділянок на загальну суму більше 200 млн грн. Середня вартість 1 га – 40000 грн. 

Найдорожча земля в Закарпатській та Київській області, найдешевша – Миколаївська область. Такі дані наводить МінАгро, пишуть на Телеграм-каналі “Новини з Полонини”.

На Телеграм-каналі "Земельний партизан" дають детальний аналіз:

"Місяць з дня відкриття ринку землі. Вже можна трохи проаналізувати та коментувати.

Близько 3000 угод купівлі-продажу ділянок на загальну суму більше 200 млн грн. Середня вартість 1 га – 40000 грн. Найдорожча земля в Закарпатській та Київській області, найдешевша – Миколаївська область. Такі дані наводить МінАгро.

В цілому, очікувано, що на старті ніякого ажіотажу не мало бути. По-перше, літо – гаряча пора збору урожаю для аграрників. Їм поки не до масштабних операцій із землею. По-друге, щоб віз котився, треба йому нормальні колеса придєлать. Якісно взаємопов’язати Держгеокадастр, Мінʼюст та нотаріусів для ефективного проведення правочинів із землею. По-третє, як і прогнозувалось, люди масово не кинулись продавати землю, бо при нормальних умовах досить вигідно землю здавати в оренду.

Що буде далі.
З четвертого кварталу 2021 року ринок землі активізується. Для цього вже будуть всі передумови. Люди розберуться в ціновій політиці, нотаріуси вже напрацюють певну практику, а Мінʼюст з Мінагро, сподіваємось, нададуть всі необхідні роз’яснення для повноцінного функціонування ринку.

Ціна, на наш погляд, в середньому зростатиме на 10 % щорічно. Проте ріст такий буде не безкінечним. Не варто розраховувати, що українська земля коштуватиме, як в Нідерландах (більше 80 тис $ за 1 га). Але зі здоровим глуздом та професійним нормативно-правовим підходом до рівня Польщі ми зможемо дорости без проблем.

Є один нюанс. Варто розуміти, що ціна на землю не формується з потолка. Вартість землі – це, по суті, похідний від рівня дохідності агробізнесу показник. Тому чим вигідніше наші латифундисти навчаться використовувати українську землю, тим дорожче вона буде коштувати. Це аксіома.

В сучасних умовах єдиний шлях до високої вартості землі – це раціональне землекористування із залученням новітніх аграрних технологій та наукових розробок. Світ не стоїть на місці. Нам просто треба встигати адаптуватись до навколишніх змін".

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!