Закарпатців попереджають про смертельно-небезпечну хворобу: у Львові зафіксували летальний випадок
20.04.2019 14:21
160
0
Таку сумну статистику озвучують у прес-службі Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».
Не зважаючи на численні дослідження (присвячені лептоспірозу) та застосування сучасних методів терапії, смертність при важкій формі захворювання сягає 25−30 %.
Це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, що характеризується хвилеподібною гарячкою, симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок, печінки, нервової системи. При важких випадках спостерігається жовтяниця, геморагічний синдром, гостра ниркова недостатність, менінгіт.
Лептоспіри нестійкі у зовнішньому середовищі. Миттєво гинуть при дії прямих сонячних променів, кип’ятінні, висушуванні та при обробці дезінфікуючими засобами. Збудники лептоспірозу зберігають життєздатність у вологому грунті протягом 270 днів, в природних водоймах — 7−30 днів, на харчових продуктах — декілька днів.
Джерелом інфекції для людей є хворі і перехворілі сільськогосподарські, домашні, дикі тварини, гризуни, які виділяють лептоспіри із сечею, і заражають навколишнє середовище. Основними носіями збудника лептоспірозу у природніх вогнищах є польові миші, землерийки, їжаки. У побутових осередках резервуаром інфекції є велика рогата худоба, свині, собаки, сірі щурі.
Особливу небезпеку в зараженні можуть становити підвальні приміщення, де мешкають гризуни та забруднюють їх своїми виділеннями, водойми зі стоячою водою, болотисті місця.
Зараження на лептоспіроз відбувається під час купання у забрудненій водоймі, пиття води з відкритих водоймищ, риболовлі, сільськогосподарських польових робіт, при вживанні продуктів харчування, забруднених сечею гризунів. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру (подряпини, тріщини, рани) та слизові оболонки порожнини рота, очей, носа, шлунково-кишкового тракту. Захворювання від людини до людини не передається.
Для лептоспірозу характерна літньо-осіння сезонність з максимумом захворюваності в серпні — це час інтенсивних сільськогосподарських, будівельних, гідромеліоративних робіт, риболовлі та полювання.
Симптоми хвороби: хвороба починається з ознобу, загальної млявості, температура тіла різко «підскакує» до 39−40° С°, з’являється нудота, блювота, головний біль, болі в попереку, суглобах, литкових м’язах. Іноді хворий не може не тільки ходити, але й триматися на ногах. На 3−8-й день може з’явитися висип на шкірі тулуба і кінцівок, крововилив у сітківку ока, внутрішні органи. При появі цих ознак потрібно негайно поспішати до лікаря та пригадати, чи ви не купалися у ставках, де стояча вода, чи не мили руки брудною водою, чи не покусали вас гризуни.
Щоб не захворіти на лептоспіроз, необхідно:
— дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;
— не купатись у забруднених водоймах;
— не пити води з невідомих джерел;
— не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води;
— застосовувати засоби індивідуального захисту (рукавиці, гумові чоботи) під час робіт на полях, у садах, підвальних приміщеннях;— проводити систематичні дератизаційні заходи (боротьбу з гризунами).
Нагадаємо, У Берегові побили та пограбували жінку
Читайте також:Трагедія на Закарпатті: тіло дворічної дитини виявив сусід
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0