Закарпатцям вже нараховують пеню за прострочену "комуналку": скільки доведеться переплатити?
16.05.2019 21:48
253
0
З 1 травня 2019 року вступив в дію новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги», однією з норм якого є нарахування пені за прострочені заборгованість за спожиті комунальні послуги
У законі зазначено, що пеня встановлюється в договорі і не може перевищувати 0,01 % суми боргу за кожен день прострочення.
Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 % загальної суми боргу. Пеня нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.
Чи потрібно укладати нові договори з надавачами комунальних послуг, як обрахувати розмір пені?
Для читачів видання «Перший.com.ua» коментує Віталій Дупин – Голова Ужгородської міської територіальної організації Союзу юристів, державний виконавець, викладач права Чи потрібно укладати нові договори з надавачами комунальних послуг, в яких зазначено розмір пені?ч.1 ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено: «кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір)» та ч.3 ст.14 вищезазначеного Закону визначено: «Індивідуальний договір про надання комунальних послуг укладається між співвласником багатоквартирного будинку та виконавцем відповідної комунальної послуги.» Якщо громадяни пам’ятають у грудні чи в січні місяці кожному споживачу надходили в поштову скриньку договори. Ці договори вважались укладеними між споживачем послуг та виконавцем якщо споживач оплатив останню квитанцію яка даному споживачу надійшла. Тому ми всі підписали нові договори по новоприйнятому Закону в січні місяці тому, що оплатили квитанції за послуги. Нові договори укладати не потрібно, - коментує юрист
Як на прикладі розрахувати розмір пені?
Наприклад, у мене заборгованість за електроенергію у сумі 300.00 грн.. прострочка складає 30 днів з дня, граничного терміну оплати квитанції? Отже, - 0,03 грн. – пеня за 1 день прострочки, за 30 днів пеня складе – 0,9 грн.( дев’яносто копійок) Правильно?Все правильно за місяць буде 90 копійок. Але в подальшому якщо особа не буде сплачувати борг то відповідно до Закону пеня не може перевищувати сам борг тобто ці 300 грн.Обрахувавши пеню, надавач послуг додасть її до рахунку або є інший механізм стягнення?
Так , в розрахунку послуг (квитанції) ми побачимо ці суми, там навіть є графа «пеня,штраф». Стягнення проводиться в загальному порядку, тобто вони звертаються до суду і при подачі позовної заяви в ній вже вказують загальну суму заборгованості в яку включено «пеню».Закон також захищає споживача: пеня не нараховується за наявності заборгованості з пільг та субсидій або заборгованості з оплати праці споживача, підтвердженої належним чином. Відтак, не варто ставати боржником з комунальних послуг, яким б незначними не здавалися штрафні санкції, зокрема, пеня, адже в результаті доведеться сплатити набагато більше. Підготувала Катерина Іванчо Нагадаємо, “Червена ружа трояка..”: старовинна закарпатська народна пісня отримала друге життя (ВІДЕО) Читайте також:Канал Верке – екологічна біда Берегова (ФОТО)
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0