Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

Закарпаття міжвоєнного періоду на знімках фотожурналістки журналу “Life”

На світлинах американської фотожурналістки Маргарет Бурк-Уайт – Ужгород міжвоєнного періоду

Американська фотожурналістка Маргарет Бурк-Уайт відвідала Закарпаття в 1938 році, в її фото колекції – багато світлин міст та сіл Закарпаття. Особливо вразив американку Ужгород, з його архітектурою, самобутністю, привітними містянами.

Довідково:

Маргарет Бурк-Уайт народилася в Бронксі (Нью-Йорк, США) в сім’ї натураліста й інженера Джозефа Уайта та домогосподарки Мінні Бурк. Свою молодість вона провела в Баунд Брук (Нью-Джерсі).

У 1922 році Бурк-Уайт вступив до університету Колумбії і навчалася герпетології. У цей період вона зацікавилася фотографією. У 1925 році Бурк-Уайт вийшла заміж за Еверетта Чапмена. Згодом вона змінила кілька університетів і, нарешті, в 1927 році закінчила Корнеллський університет. Роком пізніше вона переїхала в Клівленд (Огайо), де влаштувалася промисловим фотографом в компанію «Отіс Стіл»

У 1929 році Бурк-Уайт стала редактором журналу Fortune. У 1930 вона стала першою західною фотографом, який відвідав промислові об’єкти СРСР. Пізніше Хенрі Люс запросив її на роботу в журнал «Life», де Бурк-Уайт стала першою жінкою-фотожурналістом.

Нагадаємо, Великі Лучки перетворилися на “Венецію” (ВІДЕО)

Читайте також:Закарпатці толерантні до контрабандистів та не люблять протестувати, – соцопитування


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...