Закарпаття є унікальним за своїми термальними водами. Але їх потенціал та ресурси використовуються не сповна – експерт (ФОТО)

19.09.2018 10:24 96 0
Закарпаття є унікальним за своїми термальними водами. Але їх потенціал та ресурси використовуються не сповна – експерт (ФОТО)
Перша успішно використовується в готельному комплексі “Унгварський” в обласному центрі, берегівська законсервована до кращих часів, повідомляє видання Голос Крпат. Тепер угорська компанія, що здійснює буріння свердловин, будівництво об’єктів термальної енергетики, пошук та геологічну розвідку джерел прісних та термальних вод має намір поширити свою діяльність на всю Україну. Хороші можливості для цього, крім Закарпаття, є на Львівщині, узбережжі Чорного моря, Одесі тощо. Про це говорив на конференції “Пошук, геологічна розвідка та застосування термальних вод на території Закарпатської області”, що проходила сьогодні в готельному комплексі “Гелікон” в с.Яноші, засновник фірми “Акваплюс” Золтан Дєрдь. Товариство вже завезло на територію Берегівщини надсучасне обладнання, демонстрація якого відбудеться завтра, 19 вересня, в Яноші о 10.00 год.
“Можливості цього устаткування виходять за межі моїх технічних пізнань,”- зауважив на зібранні керівник консульства Угорщини в Берегові Матяш Сіладі.
Дипломат заявив, що сьогодні серед пріоритетів діяльності  Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини – підтримка починань та ініціатив з розвитку лікувального туризму, в тому числі термального, який набуває дедалі більшої популярності в Європі. У 10-мільйонній Угорщині нині діє 330 термальних басейнів, тоді як в 45-мільйонній Україні – лише близько 50, 11 з них – на Закарпатті.
“Зараз в розробці й готуються до експлуатації ще 5 свердловин на території області,- повідомив на прес-конференції в Яноші експерт в галузі геології та надрокористування з Києва Андрій Локтєв.- На жаль, унікальні водні ресурси краю сповна не використовуються. Прикро, бо таких за всіма їх параметрами в Україні більше немає.”
Термальні води можуть використовуватись не лише в лікувальних цілях. Їх вартує застосувати і в тепличному господарстві, яке поширене на Закарпатті, для спорудження гео-термальних електростанцій, виділення з них таких цінних компонентів, як кремній, літій, йод тощо. Компанія “Акваплюс” теж експлуатує в Угорщині дві термальні свердловини – одну в Шікловші, іншу – Естергомі. Нещодавно ці комплекси були визнані “Готелями року”.
“Наша фірма була створена в середині жовтня 1989 року й наступного відзначатимемо своє 30-ліття,- каже Голосу Карпат Золтан Дєрдь. – Сподіваємось, що того часу разом з українськими партнерами реалізуємо кілька успішних проектів.” З достовірних джерел нашому виданню стало відомо, що вже тривають перемовини про буріння свердловини на території готельного комплексу “Гелікон” в Яноші, куди угорські партнери мають намір інвестувати солідні кошти.     Нагадуємо: «Бобовищенське гроно»: на Мукачівщині пригощатимуть сонячним напоєм (ФОТО) Читайте також: Цієї неділі у Мукачеві стартує 72-й театральний сезон

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!