Закарпатський лісоруб Михайло Сита, розказує про свою професію

18.09.2018 09:26 268 0
Закарпатський лісоруб Михайло Сита, розказує про свою професію
Лісоруб – це людина справи, а не слова, адже у лісівничій галузі не так вже й багато лісорубів, здатних розповісти про свою професію, тому що це люди, в загальному, справи.
Лісорубів, за кордоном, нерідко називають дроворубами. Функції ті ж: звалити, обрізати, і транспортувати дерева для переробки. Валка дерев, зі зрозумілих причин, до екологічної роботи ніколи не ставилася, але є необхідністю. Адже необхідність професії лісоруба можна аргументувати банальними фактами: озирніться навколо і подивіться, скільки речей виготовлено з дерева … Дерева постачають нас паперовою продукцією і пиломатеріалами. Такі речі, як олівці, меблі, будівлі, будинку, документи, книги і парти все вироблено з дерев (деревини). Тож фах є затребуваним і має високо поважатися. Наш лісоруб Михайло Сита працює в Міжгірському лісовому господарстві. Сам Михайло попри професію любить і поважає природу. Живе змалку в горах, біля лісу і виходець з лісівничої родини. Покійні батько Василь та дід Михайло працювали у місцевому Верхньобистрянському лісопункті, що й вплинуло і на мій вибір професії – спочатку, після служби в армії, трудився пожежним сторожем лісництва. Були лісівниками і прадіди, але мали діло не з мотовилами, а сокирами та ручними пилами. Тоді ще не було сучасних бензопил, пиляли вручну. Була славетна на весь Союз бензопила “Дружба”. Це тепер наша галузь дуже модернізувалася, тепер техніка набагато легша і надійніша в роботі, та ще іноземного виробництва. Без реклами, але найкращою є “Хускварна”. Михайло каже, що професія лісоруба лісу потрібна, адже не всі роботи може виконати техніка. Наприклад, в роботах по догляду за молодняком. Лісоруби потрібні, причому потрібні саме професіонали, які вміють розрахувати напрямок падіння дерева, які знають і дотримуються техніки безпеки. Потрібна вона при чому не тільки в лісі, а і в місті, адже через неправильне звалювання дерева під лініями електропередач може призвести до обриву електромереж, і місто може залишитися без світла. Тому потрібні грамотні працівники, які добре знають свою справу, - йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатського ОУЛМГ.
“Впевнений, професія лісоруба – професія майбутнього, адже у лісовому господарстві Міжгірського держлісгоспу є учні шкільних лісництв, які вже вчаться опікуватися лісом, оберігати і примножувати його. Саме від сьогоднішніх учнів – майбутніх професіоналів – багато в чому залежить те, якою лісова промисловість нашого краю стане через десятиліття. Тому вже сьогодні важливий не тільки їх настрій на майбутнє, а й розуміння важливих питань і проблем галузі”, – відзначив директор Міжгірського держлісгоспу Іван Барна.
Нагадуємо: Деталі затримання винуватців смертельної ДТП на Ужгородщині (ФОТО) Читайте також: Мукачівець висадив плантацію конопель під вікнами будинку

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!