Закарпатські рятувальники нагадують про правила пожежної безпеки при використанні електрообігрівачів

05.10.2019 10:45 169 0
Закарпатські рятувальники нагадують про правила пожежної безпеки при використанні електрообігрівачів
Пересувні та стаціонарні, вони мають чимало переваг, серед яких – нижча вартість використання у порівнянні з газовими. Але водночас електронагрівальні прилади містять і небезпечний «сюрприз» – здатність призвести до нищівної пожежі. Отже, основні рекомендації щодо безпечного користування приладами електроопалення наступні: 1) не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади; 2) електрообігрівач не можна ставити біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м; 3) небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів; 4) не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей; 5) перед увімкненням обігрівального пристрою треба переконатись, що він не має механічних ушкоджень; 6) не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження; 7) слід обмежити доступ маленьких дітей до нагрівальних приладів; 8) забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів; 9) не слід пропускати провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки; 10) треба регулярно очищати нагрівачі від пилу й сміття, адже сторонні предмети можуть несподівано спалахнути; 11) не можна залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку. Якщо пожежа все-таки виникла, слід дотримуватися таких правил гасіння електрообігрівачів:
  1. Обов’язково знеструміть прилад.
  2. Якщо не вдається висмикнути вилку з розетки, вимкніть автомат в електрощитку.
  3. Зателефонуйте за номером 101. Навіть якщо спалах здається незначним, це не означає, що він не переросте в справжню пожежу.
  4. Після відключення мережі накрийте палаючий прилад мокрою ганчіркою або ковдрою, щоб перекрити доступ повітря до вогню.
  5. У жодному разі не гасіть водою палаючу пластмасу – при потраплянні рідини палаючий пластик скипає і розбризкується.
"Виконуйте правила безпеки – і ви збережете життя та здоров’я близьких, а також своє майно від пожежі!", -повідомляє прес-служба ДСНС України у Закарпатській області.

Теги: Пожежа
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!