Закарпатські "першачки" вчитимуться в "Новій українській школі"

28.08.2018 19:58 29 0
Закарпатські "першачки" вчитимуться в "Новій українській школі"
Цьогоріч перший дзвінок пролунає у 667 закладах загальної середньої освіти Закарпаття. Понад 164 тисячі учнів розпочнуть новий навчальний рік, що на 3 тисячі більше, ніж торік. Частина школярів розпочнуть навчання у новозбудованійзагальноосвітній школі І-ІІ ступенів у с. Вишка Великоберезнянського району.Це одна з 13 шкіл-новобудов у державі, які відкривають двері до нового 2018/2019 навчального року. Про це під час брифінгу у пре-центрі Закарпатської ОДА розповіла директор обласного департаменту освіти і науки Ганна Сопкова. Щодо дошкільної освіти, то в області функціонують 595 відповідних закладів різних типів та форм власності, чисельність вихованців яких становить 48 660. Відсоток охоплення дітей від 3 до 5 років різними формами дошкільної освіти становить 90%, а дітей старшого дошкільного віку – 100%. Важливим інноваційним аспектом освітнього процесу в Україні є впровадження з 1 вересня 2018 р. Концепції «Нова українська школа». В області вперше поріг школи переступлять 18 378 першокласників, які протягом 12 років здобуватимуть освіту в Новій українській школі. Натомість, для всіх інших школярів тривалість навчання залишиться незмінною – 11 років.
Для забезпечення успішного старту і подальшого впровадження реформи та у рамках реалізації плану заходів із запровадження Концепції «Нова українська школа» в області навчання пройшли 1060 учителів початкових класів області та 763 вчителі іноземної мови, – розповіла Ганна Сопкова.
На виконання положень Закону «Про загальну середню освіту», що стосуються запровадження інклюзивної освіти, в області вже відкрито 13інклюзивно-ресурсних центрів: у містах Ужгород, Хуст, Берегово, Мукачево, Іршавському, Міжгірському, Рахівському, Тячівському, Ужгородському, Свалявському та Перечинському районах. Усього на Закарпатті заплановано відкрити 18 ІРЦ. За словами Г. Сопкової, актуальним залишається питання кадрового дефіциту у галузі освіти. Так, у закладах загальної середньої освіти наявні 347 вакансій. Найбільше їх у Виноградівському районі – 98 вакансій, в Ужгородському – 48, у Берегівському – 42, у Мукачівському– 21. Йдеться, передусім, про вчителів інформатики, математики, фізики, англійської мови, фізичної культури та трудового навчання. Читайте також: “Месяцеслов”: як виглядав прадавній органайзер закарпатців (фото) Новітні стандарти, які впроваджуються реформою у галузь освіти, передбачають створення усіх необхідних умов для розвитку і самореалізації кожної дитини в умовах навчального закладу. З цим пов′язані як нові методики викладання, так і підходи до оцінки досягнень учнів.  
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...